Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską

Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską

102

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską
Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską

Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską. Dzisiaj (8 maja) nad ranem rosyjskie wojska zaatakowały rejon elektrowni w obwodzie czerwonogrodzkim na Ukrainie nieopodal granicy z naszym krajem. Efektem wystrzelenia rakiet w obiekt wytwarzania energii był pożar poinformował w środę szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.

Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską – atak na elektrownię

Atak rakietami manewrującymi Rosjan na elektrownię w obwodzie czerwonogrodzkim miał miejsce około 5 nad ranem czasu miejscowego (4 rano w Polsce). Wynikiem uderzenia rakiet były dwa ogniska pożaru. Na miejscu pracowały służby w postaci straży pożarnej oraz sprzęt specjalistyczny. Szczęście w nieszczęściu, że nikt nie ucierpiał napisał na Telegramie Maksym Kozycki. Czerwonogród to miasto położone 15 kilometrów na wschód od granicy z Polską. Zaatakowany został także inny obiekt infrastruktury krytycznej w pobliżu miasta Stryj. Jak na razie nie mamy wiedzy o ofiarach oraz rannych poinformował urzędnik.

Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską – syreny

W nocy z wtorku na środę miał miejsce zmasowany atak na obiekty infrastruktury krytycznej za pomocą lotnictwa, a także dronów uderzających podały dziś rano władze Ukrainy. Dla zachowania bezpieczeństwa alarm w niektórych obwodach naszego sąsiada trwał nawet 6 godzin. W Kijowie, stolicy Ukrainy syreny zawyły o godzinie 2-47, a ucichły kilka minut po 6 rano. Następny alarm pojawił się raptem 22 minuty później, lecz trwał tylko 28 minut. Wróg nadal chce pozbawić nas światła atakując obiekty, które wytwarzają i przesyłają energię elektryczną. Rosyjski atak na takie obiekty nastąpił w obwodach połtawskim, kirowohradzkim, zaporoskim, lwowskim, iwano-frankowskim i winnickim oświadczył minister energetyki Herman Hałuszczenko.

Inwazja Rosji na Ukrainę. Atak okupantów przy granicy z Polską

Rosjanie lubią czcić historyczne daty, a dziś wypada dzień Pamięci i Zwycięstwa Rosjan nad nazistowskimi Niemcami podczas II Wojny Światowej w związku z tym Putin mógł przypuścić większy atak niż zwykle. Wszyscy muszą zdać sobie sprawę kto jest ofiarą, a kto agresorem i obalić nowy nazizm napisał na platformie X prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tragedii na warszawskim Ursusie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia