Lech Poznań Legia Warszawa – walka o prestiż i częściowe uratowanie sezonu

Lech Poznań Legia Warszawa

101

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lech Poznań Legia Warszawa
Lech Poznań Legia Warszawa

Lech Poznań Legia Warszawa – walka o prestiż i częściowe uratowanie sezonu. Już za parę godzin przy Bułgarskiej czeka nas szlagier mijającej kolejki, w którym Lech Poznań podejmie u siebie Legię Warszawa. Poza prestiżem spotkanie obu ekip jest bardzo ważne ze względu na układ ligowej tabeli. W normalnej sytuacji obydwa zespoły biłyby się o mistrzostwo Polski, ale szczególnie po wczorajszej wygranej Jagiellonii Białystok w stolicy nie ma już na to żadnych szans. W Poznaniu sytuacja wygląda podobnie choć matematyczne szanse pozostają. Teraz zarówno legionistom jak i poznaniakom pozostała walka o częściowe uratowanie sezonu. Takim będzie awans do europejskich pucharów co daje tylko znalezienie się w pierwszej trójce. Wiadomo, że na trybunach stadionu w stolicy Wielkopolski zasiądzie komplet 40 tysięcy kibiców z czego około 2000 tysięcy z Warszawy. Z tego powodu możemy spodziewać się gorącej atmosfery trybunach. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17-30.

Lech Poznań Legia Warszawa – walka o prestiż i częściowe uratowanie sezonu

W normalnej sytuacji zarówno poznaniacy jak i legioniści walczyliby się o mistrzostwo Polski. Obecnie po wczorajszym zwycięstwie Jagiellonii Białystok „Wojskowi” nie mają nawet już matematycznych szans na mistrzostwo Polski. Nawet zwycięstwo w Poznaniu o co będzie niezwykle trudno nic nie da w tym przypadku. „Kolejorz” musi wygrać żeby podtrzymać nadzieję na pierwsze miejsce, ale i w tym przypadku wydaje się to mało realne. Teraz już obu zespołom pozostaje walka o europejskie puchary przy czym lechitów urządza nawet remis w dzisiejszym meczu ponieważ znajdą się na trzeciej lokacie w tabeli mając punkt przewagi nad czwartym Rakowem Częstochowa i wszystko w swoich rękach. Natomiast zwycięstwo z Legią znacznie przybliży Lech do upragnionego celu choć nawet porażka go nie przekreśli.

Lech Poznań Legia Warszawa – walka o prestiż i częściowe uratowanie sezonu

Gorzej to wygląda w przypadku legionistów gdyż tylko wygrana ich urządza, remis to tylko przedłużenie nadziei na puchary bo i tak wtedy traciliby 2 punkty do trzeciego Lecha Poznań. Z kolei porażka podopiecznych Goncalo Feio w zasadzie zamyka im drogę do pucharów. Historia starć obu drużyn pokazuje, że Legii będzie niezwykle trudno o zwycięstwo w Poznaniu. Jednak i Lechowi łatwo o wygraną nie będzie ponieważ na ostatnich 6 spotkań drużyn przy Bułgarskiej 5 zakończyło się remisem. Tylko raz udało się wygrać gospodarzom. Zarówno Legia jak i Lech mają swoje problemy, ale w związku z powyższym możemy spodziewać się ciekawego widowiska.

Początek spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa o godzinie 17-30. Osoby nie wybierające się na mecz będą mogły go obejrzeć w telewizji na Canal plus Premium i Canal plus sport 3, a także w otwartej telewizji na TVP sport i TVP 2.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wypadku w Starym Raduszu

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia