Liga Narodów. Lavarini szokuje, a polskie siatkarki? Koniecznie to zobacz(film)

Czy polki utrzymają poziom? Co zrobi Stefano Lavarini?

142

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Liga Narodów Lavarini i polskie siatkarki
Dobry początek polek napawa optymizmem...

W Turcji rozpoczęła się tegoroczna edycja Ligi Narodów Kobiet, a polska reprezentacja siatkarek od razu zaskoczyła światową scenę swoim zwycięstwem nad Włoszkami. Triumf zapisany został wynikiem 28:26, 25:23, 25:21, co stanowi solidny krok naprzód w drodze do kolejnych sukcesów. Liga Narodów. Lavarini szokuje a polskie siatkarki?

Liga Narodów. Lavarini szokuje a polskie siatkarki? Koniecznie to zobacz (film)

Poprzedni sezon był dla polskich siatkarek wyjątkowy – sięgnęły po pierwsze w historii brązowe medale Ligi Narodów, a także zapewniły sobie udział w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Te osiągnięcia stawiają wysokie oczekiwania przed obecną edycją Ligi Narodów. Trener Stefano Lavarini jasno definiuje cel – wygrywać mecze i budować formę.

Przed turniejem w Turcji, Polska miała okazję szlifować formę podczas dwóch spotkań kontrolnych z reprezentacją Holandii. To ważne chwile, które pozwoliły zespół ocenić swoje możliwości oraz przygotować się taktycznie na nadchodzące wyzwania.

Przed meczem z Włoszkami, rozgrywająca Katarzyna Wenerska podkreślała znaczenie koncentracji i determinacji w grze. Polki miały jasną strategię i gotowość do walki.

Trudne chwile i zwycięstwo.

Mecz z Włoszkami nie był łatwy – obie drużyny walczyły punkt za punkt, a emocje sięgały zenitu. W kluczowych momentach, polskie siatkarki potrafiły zachować zimną krew i skutecznie wykorzystać swoje atuty. As Natalii Mędrzyk i skuteczna kiwka Alicji Łukasik w decydujących momentach przesądziły o wyniku spotkania.

Ostatecznie, Polska wygrała trzysetowe starcie, potwierdzając swoją siłę i determinację. Wynik meczu pokazuje, że polskie siatkarki są gotowe do walki na najwyższym poziomie i dążą do osiągnięcia kolejnych sukcesów.
Liga Narodów to dla Polski nie tylko szansa na kolejne zwycięstwa, ale także doskonała okazja do doskonalenia się i budowania silnej drużyny przed igrzyskami olimpijskimi. Każde spotkanie, jak to z Włoszkami, to cenna lekcja i test umiejętności.

W zespole jest wiele talentów, gotowych do debiutu na światowej scenie. Ambicje są wysokie, a polskie siatkarki gotowe są walczyć o kolejne sukcesy, niezależnie od przeciwności losu. Liga Narodów to tylko początek – Polska ma jeszcze wiele do udowodnienia i wiele do osiągnięcia w światowej siatkówce.

Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Stefano Lavariniego, zagra kolejny mecz w piątek, 17 maja, tym razem z Francją. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Oprócz Francuzek, polskie zawodniczki zmierzą się także z Holenderkami i Japonkami podczas pierwszego turnieju.

Interesuje Cię inna dyscyplina sportu. La Liga: ogromny szok w Hiszpanii Xavi i Lewandowski zdecydowali.

——–

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia