Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby

Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby

146

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby
Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby

Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby. Dzisiejszej nocy w Niemczech, a dokładnie w Dusseldorfie w dzielnicy tego miasta Flingren wydarzyła się tragedia. W jednym z bloków mieszkalnych, w którym znajdował się także sklep doszło do wybuchu pożaru. Właśnie w tym dodatkowym pomieszczeniu znajdującym się na parterze pojawił się ogień, który rozprzestrzenił się na pierwsze piętro. W akcie desperacji ludzie nie mając się gdzie schować w domach wybiegali na balkon. Ostatecznie w wyniku pożaru zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych. Lokalne media poinformowały, że w bloku miało się znajdować łącznie ok. 90 osób.

Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby – pożar w Dusseldorfie

Cała sytuacja wydarzyła się w nocy z środy na czwartek gdy o 2-25 śpiących mieszkańców obudziła potężna eksplozja. Okazało się, że w sklepie zlokalizowanym na parterze bloku mieszkalnego w niemieckim Dusseldorfie wybuchł pożar. Ogień znalazł się także na pierwszym piętrze. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły 3 osoby, a 16 zostało rannych. Według niemieckich gazet łącznie w budynku w czasie rozprzestrzenienia się ognia mogło znajdować się około 90 osób. Przybyłe na miejsce tragedii służby ocalałych ewakuowali na zewnątrz. Ucierpiało również kilka samochodów stojących przed budynkiem, które spłonęły.

Tragedia u naszych sąsiadów. W pożarze w Niemczech zginęły 3 osoby – Duselsorf

Dusseldorf to miasto w zachodnich Niemczech, znane jest z branży modowej i sceny artystycznej. Dusseldorf jest podzielony przez rzekę Ren, z Altstadt (Starym Miastem) na wschodnim brzegu i nowoczesnymi obszarami handlowymi na zachodzie.

Oto kilka ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Dusseldorfie:

Altstadt – to doskonałe miejsce na spacery i chłonięcie atmosfery. Koniecznie odwiedźcie kościół św. Lambertusa, Schlossturm (wieżę zamkową) i ratusz.

Idź na zakupy na Königsallee i Schadowstrasse. Königsallee to znana na całym świecie luksusowa ulica handlowa, a Schadowstrasse jest pełna domów towarowych i butików.

Odwiedź Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen (kolekcja sztuki Nadrenii Północnej-Westfalii). Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen to jedno z najważniejszych muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej w Niemczech.

Wybierz się na spacer lub przejażdżkę rowerową wzdłuż Renu. Rzeka Ren jest popularnym miejscem zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Wzdłuż rzeki znajduje się kilka ścieżek idealnych na spokojny spacer lub przejażdżkę rowerową.

Düsseldorf słynie też z tętniącego życiem życia nocnego. Istnieją bary i kluby, które zaspokoją każdy gust, od tradycyjnych pubów po modne bary kokta.

Foto: PAUL ZINKEN / PAP

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o śmierci doświadczonego podkomisarza CBŚP

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia