Blisko Jarosława – Pieniądze i Sława: Bliscy Prezesa Mają Dobrze

Bliskość z władzą to najwyraźniej przepis na sukces – przynajmniej dla niektórych. Bliscy Prezesa czyli rodzina na swoim.

444

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

bliscy prezesa kasa i wierność
najlepsza posada - bliscy prezesa

Jacek Cieślikowski, wierny asystent prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to człowiek, który z pewnością nie może narzekać na brak stabilności finansowej. W 2023 roku zarobił ponad 200 tysięcy złotych, pracując na Nowogrodzkiej jako „kierownik działu transportu” i zasiadając w warszawskiej Radzie Miasta jako działacz PiS. Cieślikowski to przykład kariery w stylu „od pucybuta do milionera”, choć może bardziej odpowiednie byłoby określenie „od kierowcy do potentata”. Bliscy Prezesa mają lepiej niż można sobie wyobrazić.

Asystent Prezesa PiS: Kariera w Blasku Sławy i PieniędzyWielkie Zyski za Wierną Służbę

Cieślikowski rozpoczął swoją bliską współpracę z Kaczyńskim pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Wtedy to, za poprzednich rządów PiS, pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako asystent polityczny premiera. Od 2006 roku pełni rolę radnego m.st. Warszawy, zdobywając ponad 10 tysięcy głosów w kwietniowych wyborach samorządowych.

Z jego oświadczenia majątkowego za 2023 rok wynika, że zgromadził 385 tysięcy złotych oszczędności. Jest współwłaścicielem połowy domu o powierzchni 243,1 metrów kwadratowych wartego 550 tysięcy złotych oraz dwóch innych domów (w 1/4) o łącznej wartości 450 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, posiada także grunty rolne wyceniane na 400 tysięcy złotych i działki warte 1,25 miliona złotych. To prawdziwy magnat nieruchomości!

Flota Samochodowa i Luksusowe Udziały

Jacek Cieślikowski może się pochwalić nie tylko imponującym portfelem nieruchomości, ale i solidną flotą samochodową. Posiada Hyundaia Elantrę z 2017 roku oraz współwłasność Forda S-Max z 2010 roku. W 2022 roku zarobił łącznie prawie 202 tysiące złotych, co daje około 18 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Z tytułu umowy o pracę na Nowogrodzkiej dostał 109,6 tysięcy złotych, a za pracę w Radzie Miasta Warszawy – 26 tysięcy złotych.

Ale to nie wszystko. Cieślikowski jest również prezesem spółki „Geranium”, której całość udziałów posiada spółka „Srebrna”. Firma zajmuje się działalnością wydawniczą i reklamową, a jej akcje są warte ponad 2,5 miliona złotych. Choć spółka zanotowała stratę w wysokości 3,3 tysiąca złotych, Cieślikowski jako prezes zarobił 17,2 tysiąca złotych. Dodatkowo, jako członek zarządu spółki „Srebrna”, otrzymał 15 tysięcy złotych.

Cieślikowski to człowiek wielu talentów. Kilka lat temu przedstawiał się jako „asystent prezesa partii ds. koordynacji struktur w terenie oraz główny specjalista ds. floty i logistyki”.

Polityczne Wyboje i Niepowodzenia

Z biegiem lat awansował z głównego specjalisty na kierownika działu transportu. Choć nadal wpisuje w oświadczeniu majątkowym funkcję asystenta prezesa partii – Jarosława Kaczyńskiego. Nic dziwnego, że stał się postacią medialnie rozpoznawalną, zwłaszcza po publikacji „taśm Kaczyńskiego”, gdzie jego nazwisko przewija się w kontekście działalności spółki „Srebrna”.

Mimo bliskiej relacji z Jarosławem Kaczyńskim i osobistego wsparcia prezesa, Cieślikowski nie zdołał zdobyć mandatu poselskiego w wyborach do Sejmu. Startował z 4. miejsca w okręgu siedlecko-ostrołęckim, jednak wyborcy nie byli przekonani co do jego kandydatury.

Cieślikowski to człowiek, który z pewnością potrafił skorzystać z bliskiej współpracy z Jarosławem Kaczyńskim. Jego imponujące zarobki, liczne nieruchomości i luksusowe samochody świadczą o tym, że bycie blisko prezesa PiS może przynieść wiele korzyści. Niemniej jednak, jego historia budzi również irytację i pytania o zasady równości szans w polityce i biznesie. Bliskość z władzą to najwyraźniej przepis na sukces – przynajmniej dla niektórych. Bliscy Prezesa czyli rodzina na swoim.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia