Ciąg dalszy taśm ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski

131

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ciąg dalszy taśm ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski 01
Ciąg dalszy taśm ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski 01

Ciąg dalszy taśm Ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski. Do informacji publicznej trafiły kolejne fakty z taśm, które nagrywał przez prawie dwa lata Tomasz Mraz. Tym razem głównym bohaterem jest Dariusz Matecki z Suwerennej Polski. Możemy się dowiedzieć m. in. o tajnych naradach w sprawie dotacji z Funduszu Sprawiedliwości poinformowało TVN24.

Ciąg dalszy taśm ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski – cel Funduszu Sprawiedliwości

Fundusz Sprawiedliwości stworzono w celu by służył ofiarom przestępstw jednak w czasach Zbigniewa Ziobry i jego ludzi była to tylko teoria ponieważ służył on, ale powiązanym z nim organizacją. Do takich należały m. in. związane z Dariuszem Mateckim i Mateuszem Wagemannem — stowarzyszenie Fidei Defensor i Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia. Do takich należały m. in. powiązane z Dariuszem Mateckim i Mateuszem Wagemannem stowarzyszenie Fidei Defensor i Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia. Teraz to te dwa podmioty występują w rolach głównych i to ich dotyczą taśmy ziobrystów. Na początku roku Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości poszedł na współpracę z prokuraturą. Roman Giertych podczas nieformalnego zespołu KO ds. rozliczeń ujawnił informacje obciążające Zbigniewa Ziobrę i jego ludzi związane z Funduszem Sprawiedliwości. Tomasz Mraz przez niemal dwa lata zdobył prawie 50 godzin nagrań, które teraz opublikował TVN24.

Ciąg dalszy taśm ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski – główny temat nagrań

Głównym tematem nagrań z pierwszego kwartału 2022 roku dotyczącego wytłumaczenia powiązań Dariusza Mateckiego i Mateusza Wagemanna ze stowarzyszeniami Fidei Defensor i Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia, które zostały beneficjentami Funduszu Sprawiedliwości. Według ówczesnego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego najbardziej palący problem to Darek i jego sprawy rodzinnno-towarzyskie. Przez pięć lat począwszy od 2020 roku stowarzyszenie Fidei Defensor miało dostać około 12 milionów złotych na walkę z przestępczością choć ostatecznie było to 9,2 miliona ponieważ w styczniu wstrzymano wypłaty. Natomiast stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia (dziś nazywa się Przyjaciół Mediów) dostało ponad 7,7 mln zł. To ono prowadzi trzy portale informacyjne w tym m. in. Szczecinskie24.pl gdzie znajdziemy informacje i cytaty na temat Dariusza Mateckiego. W przypadku obu stowarzyszeń z reguły miało być działanie przeciw przestępczości.

Ciąg dalszy taśm ziobrystów. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Dariusz Matecki z Suwerennej Polski – oświadczenie Tomasza Mraza

Tomasz Mraz na posiedzeniu zespołu ds. rozliczeń Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że marzeniem wielu polityków Suwerennej i Solidarnej Polski jest zrobić jakiś zakup i żeby powstał projekt podobny do willi plus. Na tych nagraniach możemy usłyszeć jak Dariusz Matecki jest bardzo zainteresowany kwotami w konkursie. W dalszej części politycy Suwerennej Polski ustalają jaki ma być udział żon posłów w projektach z Funduszu Sprawiedliwości. Według Marcina Romanowskiego może to być problem.

Foto: Marcin Bielecki/PAP

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o poderwaniu polskich sił powietrznych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia