Dane 560 mln użytkowników Ticketmaster z całego świata w rękach hakerów!

Wasze dane osobowe mogą być w rękach przestępców!

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dane osobowe - zakapturzona postać przed laptopem. Twarz niewidoczna.

Kupujesz wejściówki na platformie Ticketmaster? Bądź czujny ktoś może wykorzystać twoje dane bądź skraść tożsamość. Jak donoszą australijskie media hakerzy wykradli dane osobowe ponad pół miliarda użytkowników platformy Ticketmaster. Dane osobowe

Póki co amerykańska firma  z siedzibą w  kalifornijskim Beverly Hills, sprzedająca i dystrybuująca bilety niemal na wszystkich kontynentach, nie potwierdziła aby doszło do naruszenia bezpieczeństwa danych. Pewnym jest, że hakerska grupa ShinyHunters zażądała okupu w wysokości 500 000 dolarów co ma uniemożliwić dalszej odsprzedaży  wykradzionych danych. W australijskiej prasie mówi się o przejęciu danych ponad 560 tysięcy klientów Ticketmaster z całego świata. Nazwisk, adresów, numerów telefonów oraz częściowych szczegółów płatności.

W chwili obecnej Australijski Departament Spraw Wewnętrznych współpracuje z Ticketmaster, aby „zrozumieć incydent”, a rzecznik ambasady USA poinformował, że FBI zaproponowało  swoją pomoc władzom australijskim. 

ShinyHunters ponownie wykradli dane osobowe

Jak można się domyślać grupa hakerska ShinyHunters nie jest nowicjuszem i jest powiązana z szeregiem głośnych kradzieży danych, przez co dochodziło do wielomilionowych strat w zhakowanych firmach. Tak było we wrześniu ubiegłego roku kiedy Kiedy wykradziono dane blisko 200 000 klientów Pizza Hut w Australii. Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze bezskutecznie próbowało zamknąć domenę wykorzystywaną przez hakerów. 

Ticketmaster Nie po raz pierwszy ma problemy związane z cyberbezpieczeństwem. Okazuje się że w 2020 roku był powiązany z włamaniem do jednego ze swoich konkurentów. Ticketmaster ukarano wtedy grzywną w wysokości 10 milionów dolarów. W listopadzie ubiegłego roku, prawdopodobnie miał miejsce cyberatak w wyniku czego doszło do problemów ze sprzedażą biletów na trasę koncertową Taylor Swift’s Era.

Na początku maja amerykańskie organy regulacyjne pozwały Live Nation, spółkę-matkę Ticketmaster. Oskarżając giganta branży rozrywkowej o stosowanie nielegalnych praktyk w celu utrzymania monopolu w branży muzyki na żywo. W pozwie Departamentu Sprawiedliwości stwierdzono, że praktyki firmy blokowały konkurencję oraz doprowadziły do ​​wyższych cen biletów i gorszej obsługi klientów.

W 2010 roku Ticketmaster połączyła się z Live Nation, tworząc Live Nation Entertainment. Obecnie Ticketmaster należy do Live Nation Entertainment, która jest największą firmą rozrywkową na świecie. Na czele tej korporacji stoi kanadyjsko-amerykański przedsiębiorca Michael Rapino, który jest również dyrektorem generalnym Live Nation.

Mogłeś przegapić: Najdłuższy górski tunel w Polsce już w lipcu

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia