Najdłuższy górski tunel w Polsce już w lipcu

Najdłuższy tunel w Polsce, który znajduje się na trasie drogi ekspresowej S3 między Bolkowem a Kamienną Górą będzie otwarty już w lipcu.

291

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najdłuższy górski tunel w Polsce już w lipcu - wjazd do tunelu drogi S3
Najdłuższy górski tunel w Polsce już w lipcu - wjazd do tunelu drogi S3

Najdłuższy górski tunel w Polsce, znajdujący się na trasie drogi ekspresowej S3 między Bolkowem a Kamienną Górą, jest wyposażony w liczne systemy i technologie zapewniające bezpieczeństwo podróżnym. Oprócz standardowych rozwiązań jak monitoring, wentylacja czy oświetlenie, tunel wyposażony jest także w kamery termowizyjne oraz system przekazujący fale radiowe, umożliwiający komunikację w razie niebezpieczeństwa. System ten pozwala operatorom tunelu szybko powiadomić o zagrożeniu osoby znajdujące się w tunelu, oraz utrzymać komunikację radiową dla służb ratowniczych.

Górski tunel z podgrzewaną jezdnią

W tunelu znajduje się także podgrzewana jezdnia, co zwiększa bezpieczeństwo podróżnych, zwłaszcza w okresach o niskiej temperaturze. Dodatkowo, w połowie tunelu znajduje się ognioodporna śluza, przez którą w razie potrzeby mogą przejechać służby ratownicze. Całość tunelu jest dopracowana pod względem detali, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podróżnym.

Wojciech Nowak podkreśla, że ten górski tunel jest najdłuższym tego typu obiektem w Polsce, z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii i rozwiązań. Nawierzchnia jezdni na odcinkach po 25 m jest podgrzewana grzałkami, co zapobiega zamarzaniu. Podgrzewanie jest zastosowane przy wjazdach do tunelu, co dodatkowo zwiększa komfort podróży.

Odcinek drogi ekspresowej S3 między Bolkowem a Kamienną Górą jest ostatnim brakującym odcinkiem na terenie Dolnego Śląska. Trasą będziemy mogli dojechać do granicy z Czechami. Budowa 40 km autostrady po czeskiej stronie w kierunku Trutnova jest obecnie w fazie projektowej. Planuje się, że po zakończeniu tej inwestycji podróż do Pragi oraz dalej na południe Europy będzie znacznie ułatwiona i szybsza.

Przeczytaj również artykuł – Tunel Laerdal – najdłuższy tunel drogowy na świecie

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Czerwiec 2024 roku będzie przełomowym momentem w historii – CEPiK szykuje rewolucję

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia