Ukraińskie standardy w przejmowanych polskich firmach – zwolnienia grupowe

Ukraińskie standardy w przejmowanych polskich firmach - dziękujemy braciom Ukraińcom za otwarcie oczu na ich kulturę biznesową i społeczną

278

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ukraińskie standardy w przejmowanych polskich firmach - dziękujemy braciom Ukraińcom za otwarcie oczu na ich kulturę biznesową i społeczną
Ukraińskie standardy w przejmowanych polskich firmach - dziękujemy braciom Ukraińcom za otwarcie oczu na ich kulturę biznesową i społeczną

Polski zakład Calfrost, przejęty jesienią 2023 roku przez ukraińską spółkę Trzy Niedźwiedzie, zostanie zamknięty. Portal faktykaliskie.info informuje, że wszystkie osoby dotychczas tam pracujące stracą pracę z końcem czerwca. Ukraiński właściciel, w piśmie złożonym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kaliszu, podał, że powodem zamknięcia zakładu jest trudna sytuacja ekonomiczna spółki spowodowana wzrostem cen i kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Ukraińskie standardy zostaną teraz wprowadzone w całej Unii Europejskiej? Zwolnienia bez żadnych osłon i wsparcia choć to zaproponowane jest z pieniędzy Urzędu Pracy a nie ukraińskiej firmy. Okazuje się że to nie jest warte zainteresowania ukraińskiego właściciela choć to nic dodatkowo go nie kosztuje. Przypomnijcie sobie polską gościnność i standardy dla uchodźców z Ukrainy. Życzymy opamiętania!!!

Zwolnienia Grupowe Pracowników i zainteresowanie Ukraińców pomocą zwalnianym

Cała załoga Calfrost, licząca 54 osoby, otrzymała wypowiedzenia w kwietniu. Wielu pracowników było związanych z firmą od 30 lat. Decyzja o zwolnieniach grupowych spotkała się z reakcją Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu, który zaproponował zorganizowanie spotkania dla pracowników w celu ustalenia zakresu pomocy oraz wsparcia. Do tej pory pracodawca nie odpowiedział na propozycję urzędu.

Portal money.pl zwrócił się do spółki Trzy Niedźwiedzie z prośbą o komentarz w sprawie zamknięcia zakładu i zwolnień pracowników. Odpowiedź ma zostać opublikowana, gdy tylko zostanie otrzymana. Zamknięcie zakładu i zwolnienia wzbudzają duże emocje, zwłaszcza w kontekście długoletniego zatrudnienia wielu pracowników.

Trzy Niedźwiedzie, jeden z największych producentów mrożonek w Ukrainie, przejęły jesienią ubiegłego roku polską firmę Nordis, do której należał zakład Calfrost. W kwietniu 2024 roku doszło do zmiany władz w Nordisie. Nowym prezesem został Dmytro Ushmaev, założyciel Trzech Niedźwiedzi, a do rady nadzorczej wszedł Andrij Tyszczenko, dyrektor ukraińskiego producenta mrożonek. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Plany Ekspansji na Rynku Europejskim

Dmytro Ushmaev tłumaczył w rozmowie z ukraińskim „Forbesem”, że ekspansja na rynek europejski jest dla Trzech Niedźwiedzi logicznym krokiem. Rynek europejski jest rozwinięty i nadal rośnie, co daje firmie nowe możliwości rozwoju. Jednak zamknięcie zakładu Calfrost i zwolnienia pracowników w Polsce wywołują kontrowersje i pytania o przyszłość zatrudnienia w regionie.

Zamknięcie zakładu Calfrost i zwolnienia grupowe w Kaliszu są konsekwencją przejęcia przez ukraińską spółkę Trzy Niedźwiedzie. Decyzja ta wpłynęła na 54 pracowników, którzy otrzymali wypowiedzenia w kwietniu. Przyszłość firmy i jej pracowników w Polsce pozostaje niepewna, a lokalne władze starają się zapewnić wsparcie dla zwolnionych osób.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia