Jak Kobiety Są Zmuszane do Seksbiznesu – pułapki Tik Toka i Instagrama

pułapki Tik Toka i Instagrama - zagrożenia są realne i mogą skończyć się tragicznie, początek zawsze jest sielanką

169

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pułapki Tik Toka i Instagrama
pułapki Tik Toka i Instagrama

Wchodząc do baru po raz pierwszy, Yu poczuła przypływ ekscytacji. Od lat śledziła online młodego, przystojnego gospodarza i teraz miała go w końcu spotkać. Nie wiedziała, że ta chwila zmieni jej życie na zawsze. To jedna z historii rozpoczętych od kontaktów na profilu społecznościowym – pułapki Tik Toka i Instagrama. To przykład z Japonii ale panie z Polski często są zaczepiane przez nieznajomych z różnych państw do nawiązania relacji. Klucz jest ten sam, ona potrzebuje atencji a on niewolnicy sexualnej. Sielanka przeradza się w piekło.

Pułapka Słów i Obietnic – pułapki Tik Toka i Instagrama

Podczas zimowego wieczoru, rozmawiając przy szampanie, Yu szybko zakochała się w swoim gospodarzu. Wkrótce zaczęła spędzać z nim każdą wolną chwilę w jego barze, wydając tysiące dolarów na zawyżony alkohol. Gospodarz obdarowywał ją uwagą i drobnymi prezentami, sprawiając, że czuła się wyjątkowa. „Powiedział: ‘Jesteś moją dziewczyną,’” wspomina Yu.

Yu, 41-letnia klinicystka i rozwiedziona matka dwójki dzieci, zaczęła gromadzić ogromne długi w barze. Gospodarz, który z początku obdarzał ją szczególną uwagą, zachęcał ją do wydawania coraz większych kwot. Kiedy jej pieniądze się skończyły, wszystko się zmieniło. Nie mając sposobu na spłatę 25 milionów jenów (około 165 000 dolarów), gospodarz zaoferował spłatę długu, pod warunkiem, że Yu zacznie pracować w seksbiznesie.

Mechanizm Wykorzystywania

Yu nie jest odosobnionym przypadkiem. W Japonii setki kobiet są zmuszane do sprzedawania swojego ciała po odwiedzaniu tzw. „klubów hostów”. W neonowej dzielnicy Kabukicho w Tokio znajduje się ponad 300 takich lokali, oferujących męskie towarzystwo samotnym kobietom. Choć nie wszyscy gospodarze wykorzystują swoje klientki, wiele klubów jest powiązanych z przestępczością zorganizowaną, a luźne regulacje pozwalają na rozwój nadużyć.

Przypadki skrajnych długów, wykorzystywania i handlu ludźmi wzrosły po zniesieniu ograniczeń związanych z Covid w 2023 roku. Kobiety, spragnione towarzystwa po latach izolacji, zaczęły odwiedzać kluby hostów, co doprowadziło do wzrostu liczby incydentów. W zeszłym roku tokijska policja aresztowała 140 osób za rzekomą prostytucję w Kabukicho – trzykrotny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.

Brak Regulacji i Ochrony

Obecne przepisy pozwalają osobom powyżej 18 roku życia na wejście do tych klubów, a próby wprowadzenia silniejszych ochrony dotychczas kończyły się niepowodzeniem. W grudniu tokijska policja przeprowadziła inspekcje w 176 klubach hostów w Kabukicho, stwierdzając naruszenia regulacji w 75% miejsc. Eksperci podkreślają, że wiele kobiet jest manipulowanych, wierząc, że hostowie są ich chłopakami, co prowadzi do poważnych konsekwencji finansowych i emocjonalnych.

Długotrwałe zadłużenie i praca w seksbiznesie prowadzą do głębokich skutków psychologicznych. Yu wspomina, że czuła się zawstydzona i zła na siebie. Nie powiedziała o swojej sytuacji rodzinie ani przyjaciołom, co pogłębiało jej izolację. „Kiedy byłam wyczerpana fizycznie lub czułam się słaba, myślałam, że łatwiej byłoby umrzeć. Myślałam o tym wiele razy,” wyznała.

Potrzeba Działań i Świadomości

Eksperci podkreślają, że potrzebne są pilne działania na rzecz ochrony kobiet przed takimi sytuacjami. Niezbędne jest wprowadzenie surowszych regulacji oraz programów wsparcia dla ofiar. Ayaka Shiomura, członkini japońskiej izby wyższej parlamentu, stwierdziła, że wiele kobiet nadal postrzega hostów jako swoich chłopaków, co świadczy o głębokim poziomie manipulacji. Potrzebne jest podejście eksperckie i technokratyczne, aby skutecznie zwalczać to zjawisko. Pułapki Tik Toka i Instagrama konieczny wzrost świadomości zagrożeń.

Przypadek Yu to przestroga dla innych kobiet, aby były świadome zagrożeń związanych z klubami hostów. Wzrost liczby przypadków wykorzystywania i długów pokazuje, jak ważne jest zwiększenie świadomości i wprowadzenie odpowiednich regulacji, aby chronić najbardziej narażone osoby.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia