Halinka Kiepska nie żyje

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Halinka Kiepska nie żyje 01
Halinka Kiepska nie żyje 01

Halinka Kiepska nie żyje. Dzisiaj (9 czerwca) gruchnęła wiadomości o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka znana najbardziej z komediowego serialu „świat według kiepskich” gdzie wcielała się w żonę Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski) miała 58 lat. O śmierci Kipiel-Sztuki poinformowała jej przyjaciółka i jednocześnie odtwórczyni Heleny Kopeć w „Kiepskich” Renata Pałys. Okazało się, że 58-latka od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą.

Halinka Kiepska nie żyje – życiorys

Marzena Kipiel-Sztuka, znana polska aktorka, swoimi urzekającymi kreacjami pozostawiła niezatarty ślad w świecie rozrywki. Urodzona 19 października 1965 roku w Legnicy, rozpoczęła niezwykłą karierę, która trwała ponad trzydzieści lat. Przygoda Kipiel-Sztuki z aktorstwem rozpoczęła się od studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po ukończeniu studiów gościła na scenach różnych teatrów w całej Polsce, m.in. Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatru im. Norwidy w Jeleniej Górze.

Halinka Kiepska nie żyje – życiorys

Jej przełomowa rola nastąpiła w 1999 roku, kiedy dołączyła do obsady niezwykle popularnego polskiego serialu „Świat według Kiepskich”. Jako Halina Kiepska, zawsze optymistyczna, a zarazem wiecznie zirytowana żona tytułowego bohatera, Kipiel-Sztuka podbiła serca publiczności w całym kraju. Jej humor komediowy w połączeniu z umiejętnością ucieleśniania ciepła i odporności bohaterki uczyniły ją ukochaną ikoną gospodarstwa domowego. Talenty Kipiel-Sztuki wykraczały poza sferę telewizji. Wystąpiła w licznych filmach, m.in. „Charakter” (1997), „Fala zbrodni” (2004-2006) i „Kop głębiej” (2012). Jej obecność na scenie była urzekająca, ponieważ przez całą swoją karierę występowała w różnych produkcjach teatralnych.

Halinka Kiepska nie żyje – życiorys

Zaangażowanie Kipiel-Sztuki w swoje rzemiosło zostało docenione licznymi wyróżnieniami. W 2006 roku otrzymała Nagrodę Telekamery dla najlepszej aktorki w serialu komediowym za rolę Haliny Kiepskiej. Jej zasługi dla polskiej kultury zostały dodatkowo uhonorowane w 2021 roku odznaczeniem Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki 9 czerwca 2024 roku pozostawia pustkę w polskim przemyśle rozrywkowym. Jednak jej dziedzictwo będzie żywe dzięki niezliczonym postaciom, które powołała do życia i radości, jaką przyniosła widzom w całym kraju. Zostanie zapamiętana jako utalentowana aktorka, geniusz komediowy i ukochana postać, która wywarła wpływ na życie wielu osób.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o mistrzostwach Europy w Niemczech


Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia