Jacek Siewiera przejmie urząd Prezydenta RP? To realny scenariusz!

Czy tajny plan i ta zamiana na fotelu Prezydenta RP ma szanse powodzenia?

215

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy tajny plan nabierze realnych kształtów.

Jacek Siewiera, obecny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), stał się niespodziewanie jednym z potencjalnych kandydatów na prezydenta w nadchodzących wyborach. Choć sam twierdzi, że nie ma planów startu, jego nazwisko pojawiło się w ostatnim sondażu, w którym uzyskał ponad 10% poparcia. Jacek Siewiera przejmie urząd Prezydenta RP? To realny scenariusz!

Jacek Siewiera przejmie urząd Prezydenta RP? To realny scenariusz!

Środowy sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przyniósł zaskakujące wyniki. W obozie prawicy, Jacek Siewiera znalazł się na drugim miejscu, zaraz po byłym premierze Mateuszu Morawieckim, zdobywając 10,4% poparcia. To znaczny wynik, biorąc pod uwagę, że Siewiera nie jest związany z żadną partią polityczną. Pytany o te wyniki w Radiu ZET, Siewiera jasno stwierdził, że nie planuje startu w wyborach prezydenckich. Podkreślił również, że umieszczenie jego osoby w sondażu może sugerować jego zaangażowanie polityczne, co jest mylące. „Nie jestem związany z żadną partią ani stronnictwem,” mówił, zaznaczając swoje konserwatywne poglądy, ale także niezależność polityczną.

Bezstronność BBN

Jacek Siewiera podkreślał w swojej wypowiedzi, że stara się, by BBN pozostawało instytucją bezstronną, współpracującą z każdą ze stron politycznego sporu. „BBN powinno być instytucją niezależną, niezaangażowaną w bieżące konflikty polityczne,” tłumaczył. Podczas swojego wystąpienia w Sejmie, Siewiera skrytykował niemal pustą salę, nazywając to „zdumiewającym i porażającym”. Wskazuje to na jego frustrację z powodu braku zaangażowania parlamentarzystów w kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem narodowym.

Obawy przed politycznymi sondażami

Siewiera, występując w „Faktach po Faktach”, wyraził swoje zaniepokojenie, że takie sondaże i przesunięcie uwagi na sprawy personalne mogą odwrócić uwagę od kluczowych legislacji i systemowych rozwiązań.

„Nie mam zielonego pojęcia, skąd moja obecność w tym sondażu,”

przyznał szczerze, obawiając się, że polityczna atmosfera może negatywnie wpłynąć na zasadnicze kwestie bezpieczeństwa.

Co dalej?

Choć Jacek Siewiera nie zamierza startować w wyborach prezydenckich, jego obecność w sondażu oraz reakcje na tę sytuację pokazują, że jest postacią, która budzi zainteresowanie i ma potencjał wpływu na przyszłość polskiej polityki. Czy zaskoczenia, jakie przyniósł sondaż, będą miały długofalowe skutki? Tego dowiemy się w nadchodzących miesiącach, obserwując rozwój wydarzeń na scenie politycznej.

——–

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia