Le Mans 24h 2024 AF Corse Roberta Kubicy odpada z awarią po długim prowadzeniu. Wygrywa FERRARI AF CORSE z nr 50 Piekarze na 2 miejscu w klasie

110

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Oreca teamu Inter Europol Le Mans 24h 2024
Inter Europol LeMans24h

Wyścig 24h Le Mans to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sportów motorowych. W 2024 roku polska ekipa Inter Europol ponownie stanęła na starcie, aby obronić tytuł mistrza w klasie LMP2, który zdobyła rok temu. Czy uda się im powtórzyć ten sukces i zdominować konkurencję w tej wymagającej kategorii? Niestety nie, to 2 miejsce. W generalce i Hypercar wygrywa Ferrari, samochód dojechał z pustym zbiornikiem, było to bardzo ryzykowne bo paliwa zostało na mniej jak 2km.

Le Mans 24h 2024 wygrywa Ferrari AF Corse
Le Mans 24h 2024 wygrywa Ferrari AF Corse z prawie pustym zbiornikiem

Inter Europol na drodze do zwycięstwa stanął Oliver Jarvis

Zespół Inter Europol Competition, który w zeszłym roku zaskoczył wszystkich swoją wygraną, ponownie pokazał, że jest gotowy do walki o najwyższe cele. Ekipa, znana z doskonałej strategii i niezawodności, przyciągnęła uwagę kibiców i ekspertów motoryzacyjnych z całego świata. Ich przygotowanie do tegorocznego wyścigu było imponujące, a samochód w barwach polskiej drużyny prezentował się znakomicie na torze Circuit de la Sarthe. Niestety nie obronili tytułu ale dojechali na 2 miejscu w LMP2 co jest rewelacyjnym wynikiem. Może za rok powalczą w Hypercar i będą w czołówce generalki.

Le Mans 24h 2024
Le Mans 24h 2024 wygrywa Ferrari AF Corse

Robert Kubica i pechowa awaria – Le Mans 24h 2024

Jednym z najbardziej znanych polskich kierowców, Robert Kubica, również startował w tegorocznym Le Mans 24h. Reprezentując zespół AF Corse, Kubica pokazywał znakomitą formę i przez długi czas utrzymywał się w czołówce. Niestety, pech nie ominął jego drużyny. Auto, którym jechał Kubica, uległo awarii, co uniemożliwiło mu ukończenie wyścigu. To bolesny cios dla polskiego kierowcy, który liczył na sukces w jednej z najbardziej prestiżowych imprez motosportu. Podwójnie szkoda bo przez pierwszą połowę wyścigu jechał na prowadzeniu, odpadł w 2/3 wyścigu.

Nadzieje i oczekiwania

Choć awaria samochodu Kubicy jest smutnym momentem dla polskich fanów, oczy wszystkich zwrócone są teraz na ekipę Inter Europol. Ich sukces w ubiegłym roku pokazał, że polski zespół ma potencjał, aby rywalizować z najlepszymi na świecie. Czy uda się im powtórzyć zeszłoroczny triumf i ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium w klasie LMP2?

Podsumowanie

Tegoroczny wyścig Le Mans 24h jest pełen emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Polska ekipa Inter Europol walczy o obronę tytułu mistrza w klasie LMP2. AF Corse i Robert Kubica, pomimo świetnej jazdy, musiał się wycofać z rywalizacji z powodu awarii. Kibice z Polski z niecierpliwością czekają na wynik wyścigu. Czekają trzymając kciuki za swoje drużyny i licząc na kolejny wielki sukces na arenie międzynarodowej.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia