Nic się nie stało… Chłopcy, nic się nie stało! Analiza meczu Polska – Holandia

Nie tylko Michał Probierz zaprezentował nowy styl...

74

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trener daje nadzieję... Foto: Maryam Majd / Getty Images)

Wczorajszy mecz Polska – Holandia przyniósł kibicom wiele emocji, choć zakończył się porażką naszej reprezentacji. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które świadczą o tym, że Polacy nie przynieśli wstydu i zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Nic się nie stało… Chłopcy, nic się nie stało! Analiza meczu Polska – Holandia

Nic się nie stało… Chłopcy, nic się nie stało! Analiza meczu Polska – Holandia

Holandia to bez wątpienia jedna z czołowych drużyn na świecie. Ich zawodnicy grają w najlepszych klubach Europy, a ich styl gry jest rozpoznawalny i skuteczny. Polska reprezentacja, mimo przegranej, nawiązała walkę z tym gigantem futbolu, pokazując, że potrafi rywalizować na najwyższym poziomie.

Nie oczekiwałem wygranej, mając w pamięci, jak reprezentacja Polski prezentowała się podczas ostatniego Mundialu oraz kompromitujących występów w eliminacjach do Euro. Wczorajszy mecz pokazał jednak, że w naszej drużynie zaszły istotne zmiany.

Przede wszystkim, widoczny był zespół, który gra, biega, walczy i podejmuje walkę. Było to coś, czego brakowało w poprzednich latach. Polacy grali zespołowo, nie opierając się tylko na indywidualnych umiejętnościach Roberta Lewandowskiego, co było zmorą poprzednich występów. Co więcej, nikt nie przewidział składu i dajemy radę kolejny raz bez Lewandowskiego. To duży plus, pokazujący, że mamy zawodników, jest młodzież i potencjał na przyszłość.

Nowa strategia i zespół pod wodzą Michała Probierza

Pod wodzą nowego trenera, Michała Probierza, reprezentacja Polski zaprezentowała nową jakość gry. Zespół nie grał „antyfutbolu”, jak to bywało w przeszłości, ale starał się grać ofensywnie i zespołowo. Piłka nie była wrzucana chaotycznie w okolice pola karnego, z nadzieją, że Lewandowski coś wyczaruje. Zamiast tego, widzieliśmy płynne akcje, w które angażowali się wszyscy zawodnicy.

Analiza wyniku i szczęścia Holendrów

Wynik 2:1 boli strasznie. Dużo bardziej niż prognozy 3:0 czy inne przewidywania. Gdyby było 2:1 dla nas, nikt by nie mógł mieć pretensji. Oczywiście poza Holendrami, którzy owszem mieli więcej sytuacji ale i my mieliśmy swoje atuty. Gakpo i spółka to farciarze, bo takie rykoszety, jakie im wpadły, nie zdarzają się często. Na tym Euro takie szczęście raczej się drużynie Oranjie już nie powtórzy.

Nie oczekujmy od razu cudów na tym turnieju. Michał Probierz potrzebuje czasu, aby w pełni wdrożyć swoją wizję i strategię. Jednak już teraz widać, że zespół idzie w dobrym kierunku. Potrzebujemy cierpliwości i konsekwencji, aby zobaczyć konkretne rezultaty w przyszłości.

Podsumowanie

Choć wczorajszy mecz zakończył się porażką, nie można powiedzieć, że Polska przyniosła wstyd. Wręcz przeciwnie, nasza reprezentacja pokazała, że potrafi grać na wysokim poziomie i rywalizować z najlepszymi. Zespół pod wodzą Michała Probierza ma potencjał i warto dać mu czas na rozwój. Nic się nie stało… Chłopcy, nic się nie stało! Przed nami jeszcze wiele meczów, w których możemy pokazać swoją siłę i determinację.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia