Bartłomiej Sienkiewicz: Ziobro kierował zorganizowaną grupą przestępczą.

Zbigniew Ziobro nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed komisją ds. Pegasusa. Marcin Bosacki, wiceprzewodniczący komisji, poinformował, że policja została zaangażowana w poszukiwania byłego ministra sprawiedliwości w celu dostarczenia mu dokumentów.

116

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zbigniew Ziobro

Bartłomiej Sienkiewicz, były minister kultury, ostro skrytykował polityków Suwerennej Polski, oskarżając ich o wykorzystywanie publicznych pieniędzy na korzyść swoich interesów. W rozmowie w programie „Graffiti” zaznaczył, że działania te były skierowane przeciwko najbardziej potrzebującym i nazywał je „okradającymi ludzkie nieszczęścia”.

Sienkiewicz odniósł się również do kontrowersji wokół oprogramowania Pegasus, podkreślając, że było ono używane jako narzędzie szpiegowskie, które mogło nie tylko monitorować, ale także manipulować komunikacją. „To była broń, karabin w internecie” – powiedział, zaznaczając, że jego użycie wykraczało poza standardowe inwigilacyjne działania.

Zniesienie immunitetu posłów suwerennej Polski

Procedura zniesienia immunitetu Michała Wosia i Marcina Romanowskiego ma się wkrótce rozpocząć. Prokurator Generalny Adam Bodnar złożył wniosek o podjęcie działań w tej sprawie, co jest związane ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w zarządzaniu Funduszem Sprawiedliwości, w tym zakupu Pegasusa. Sienkiewicz zaznaczył, że zniesienie immunitetu to normalna praktyka w państwie prawa, która umożliwi sądowi ocenę zgromadzonych dowodów.

Były minister podkreślił, że rozliczenie rządów Zjednoczonej Prawicy musi być przeprowadzone zgodnie z prawem, mimo że tempo tego procesu budzi niezadowolenie niektórych polityków, takich jak Roman Giertych. Sienkiewicz apelował o cierpliwość i zaznaczał, że decyzje KRS i Trybunału Konstytucyjnego nie powinny wpływać na normalne funkcjonowanie państwa.

Odpowiedzialność Zbigniewa Ziobry

Sienkiewicz wyraził również swoje zdanie na temat Zbigniewa Ziobry, oskarżając go o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i próbę uniknięcia odpowiedzialności. Skrytykował brak reakcji Ziobry na wezwania do stawienia się przed komisją śledczą, sugerując, że jeśli były minister sprawiedliwości rzeczywiście miałby problemy zdrowotne, przedstawiłby odpowiednią dokumentację. W programie „Graffiti” Sienkiewicz podkreślił, że Ziobro zachowuje się jak szef mafii, który stara się odroczyć nieuniknioną karę.

Bartłomiej Sienkiewicz w swoich wypowiedziach jasno zaznacza, że Zbigniew Ziobro nie uniknie odpowiedzialności za swoje działania. Oskarżenia o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i próby unikania sprawiedliwości stawiają Ziobrę w trudnej sytuacji, a proces jego rozliczenia wydaje się być nieunikniony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia