Nad Polskę nadciąga skwar

100

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nad Polskę nadciąga skwar
Nad Polskę nadciąga skwar

Nad Polskę nadciąga skwar. W najbliższych dniach będziemy świadkami wielkich upałów w naszym kraju, które nadciągają do nas znad Afryki. Już dziś jest ciepło, a z dnia na dzień temperatura będzie tylko rosnąć. Preludium powinien nastąpić w weekend gdy słupki rtęci mogą pokazać 35 stopni. Oczywiście prognozowana temperatura jest w cieniu, a w słońcu będzie znacznie goręcej. Potwornym upałom mogą towarzyszyć groźne zjawiska pogodowe takie jak deszcz, wiatr czy grad. Można się ich spodziewać po południu i wieczorami. Na ochłodzenie będziemy musieli prawdopodobnie poczekać do początku lipca. Jak zwykle w takich przypadkach trzeba pić dużo wody oraz chodzić z nakryciem głowy.

Nad Polskę nadciąga skwar – fala upałów

Już wczoraj było ciepło choć jeszcze nie upalnie, a najwyższa temperatura była we Wrocławiu gdzie słupki rtęci pokazały 28 stopni. Dzisiaj najcieplej ma być na zachodzie, południu i w centrum, IMGW już wydało alerty dla niektórych województw i zapowiada kolejne w związku z upałami. Już jutro możemy spodziewać się pogody w granicach 30-33 stopni praktycznie w całym kraju, a wyjątek stanowić będą jedynie krańce południowe i północne. W piątek natomiast niedużego ochłodzenia spodziewamy się na Pogórzu Karpackim i Pomorzu gdzie termometry powinny pokazać 25 stopni celcjusza. Za to głównie na wschodzie Polski piekielny upał nie ustąpi oraz w innych rejonach naszego kraju. Równocześnie z upałami mogą występować lokalne gwałtowne burze oraz gradobicia, którym będzie towarzyszył porywisty wiatr.

Nad Polskę nadciąga skwar – zmiana pogody

W weekend wysokie temperatury również nie ustąpią choć w sobotę zapowiadamy trochę wytchnienia bez groźnych zjawisk i nawałnic. Jednak nie znaczy to wcale, że będzie chłodniej, wręcz przeciwnie, apogeum tych upałów ma nastąpić w niedzielę gdy będzie rekordowe 34-35 stopni celcjusza. Takich upałów w tym roku w Polsce jeszcze nie doświadczyliśmy. Diametralnych zmian w pogodzie można się spodziewać już od początku lipca, a wiec przyszłego tygodnia kiedy na termometrach zobaczymy nie więcej niż 20-25 stopni. Z prognoz wynika, że dni będą spokojniejsze, a zamiast lejącego się żaru słońce będzie przeplatać się z chmurami i deszczem. Bardzo możliwe, że taka temperatura pozostanie z nami przez większość przyszłego tygodnia. Z długoterminowych prognoz wynika, że w lipcu nie należy się spodziewać takich fal upałów. Nie oznacza to jednak, że będzie zimno, ale próżno szukać wartości powyżej 30 stopni celcjusza.

Foto: meteologix.com

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Hubert Hurkacz z historycznym awansem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia