Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia
Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia.

Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia. Wczoraj (26 czerwca) poznaliśmy wszystkie zespoły, które awansowały do 1/8 finału mistrzostw Europy odbywających się w Niemczech. W pierwszej fazie rywalizacji najlepiej ze wszystkich zespołów pokazała się reprezentacja Hiszpanii, która jako jedyna zdobyła komplet punktów. Podkreślić trzeba także dobre rozpoczęcie turnieju przez naszych zachodnich sąsiadów, którzy swoją grupę wygrali z bilansem 7 „oczek”. Jedną z największych sensacji jak nie największą w historii Euro był awans z trzeciego miejsca Gruzji, która zgromadziła na swoim koncie 4 punkty, a decydujące okazało się wczorajsze zwycięstwo tej drużyny 2:0 z Portugalią z Cristiano Ronaldo na czele. Wyjątkowego pecha miała Ukraina, która zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie pomimo, że zdobyła 4 „oczka”. Bez satysfakcji wspomnieć muszę, że z turniejem pożegnała się Polska, która okazała się jedną z najgorszych ekip na turnieju.

Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia – wygrani

Najlepsze w swoich grupach okazały się ekipy wspomnianej Hiszpanii, Niemiec i Portugalii, a także Anglii, Rumunii oraz Austrii. Dzięki dobrym wynikom zmierzą się one z teoretycznie słabszymi ekipami poza jednym wyjątkiem. Tym wyjątkiem są Rumuni, którzy tak się złożyło, że zagrają z trzecią drużyną „naszej” grupy, a tą nieoczekiwanie była Holandia. Czarnym koniem całego turnieju może zostać Austria, która wygrała trudną grupę z Francją i wspomnianą Holandią, a także z Polską. Do tego piłkarze Ralfa Randicka zaprezentowali efektowną, a przede wszystkim skuteczną grę co może ich daleko zaprowadzić. Szanse Austrii są tym większe, że w 1/8 finału zmierzą się z Turcją, a więc z ekipą jak najbardziej w ich zasięgu.

Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia – przegrani

O wielkim pechu może mówić Ukraina, która pomimo, że zgromadziła 4 „oczka” to zajęła ostatnią lokatę w swojej grupie. Taki bilans dałby spokojny awans Ukraińcom z trzeciego miejsca, ale tak się dla nich niefortunnie złożyło, że wszystkie drużyny w grupie E zdobyły po cztery punkty i liczył się bilans bramek, a ten podopieczni Serhija Rebrowa mieli najgorszy. Ostatecznie poza wspomnianymi ekipami Polski i Ukrainy z turniejem w Niemczech po fazie grupowej pożegnały się reprezentacje Szkocji, Albanii, Serbii i Czech oraz Węgier i Chorwacji. To właśnie nieobecność tej ostatniej z wymienionych drużyn jest sporą niespodzianką. Zapewne niektórzy przed turniejem Chorwatów wymieniali w gronie ekip do zajęcia miejsca na podium w końcowej klasyfikacji.

Mistrzostwa Europy w Niemczech. Pierwsze rozstrzygnięcia – Polska

Jak już powiedziałem, z turniejem tradycyjnie po fazie grupowej Euro pożegnała się reprezentacja Polski nie licząc ćwierćfinału w 2016 roku. Można mówić, że Polska miała ciężką grupę czy, że w kluczowych spotkaniach zabrakło Roberta Lewandowskiego itp. Fakty są jednak takie, że Polska była jedną z najgorszych drużyn na turnieju i zajęła ostatnie miejsce w grupie. Jedynym pocieszeniem może być remis w ostatnim meczu z reprezentacją Francji, który i tak na nic się zdał, ale jednak pokrzyżował plany „trójkolorowym” i zamiast z Turcją zagrają w 1/8 finału z mocną Belgią.

Oto wszystkie pary 1/8 finału:

Szwajcarja – Włochy 29 czerwca, 18:00

Niemcy – Dania 29 czerwca, 21:00

Anglia – Słowacja 30 czerwca, 18:00

Hiszpania – Gruzja 30 czerwca, 21:00

Francja – Belgia 1 lipca, 18:00

Portugalia – Słowacja 1 lipca, 21:00

Rumunia – Holandia 2 lipca 18:00

Austria – Turcja 2 lipca 21:00

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Nad Polskę nadciąga skwar

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia