Pickup roku, czyli Mitsubishi L200

0
64

„Auto Express” jako jeden z najpopularniejszych magazynów w Wielkiej Brytanii uznał Mitsubishi L200 jako „Pickup roku” już drugi rok z rzędu.

Pickup Mitsubishi L200

 

Pickup Mitsubishi L200

Nagroda dla Mitsubishi  L200 została wręczona na uroczystej ceremonii w Londynie.  – „Zgodnie z oczekiwaniami, L200 to typowo solidny pickup, który jednocześnie góruje nad rywalami dopracowaniem i komfortem, dzięki czemu daje poczucie jazdy samochodem osobowym” – podsumowuje wygraną L200 redaktor naczelny tygodnika „Auto Express”.

L200 jest liderem segmentu pickupów w Wielkiej Brytanii. Jego sprzedaż cały czas wzrasta, co pokazują m.in. wyniki z czerwca, gdzie była ona o 23% większa w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku. W pierwszym półroczu zanotowano wzrost sprzedaży o 27% w porównaniu do ubiegłego.

W Polsce ze względu na długoletnie idiotyczne przepisy związane z odliczaniem VAT os paliwa i zakupu auta rynek się wypaczył. Samochody 4×4 musiały być wyposażone w skrzynię ładunkową by odliczyć VAT od paliwa ale też i od zakupu. Skłoniło to kierowców do zakupu pick-up’ów i tak dzięki temu ten segment rynku wyparł prawdziwe terenówki. Zyskali na tym producenci takich aut jak Mitsubishi  L200 i oto w naszym kraju też szykuje się boom na takie auta, jest coraz większa konkurencja w segmencie. Na rynku jest nawet taka egzotyka jak Isuzu D-Max oraz modele z USA. Niemniej jednak modele japońskich producentów są kupowane najchętniej czemu? Myślę że jak w osobówkach istnieje przekonanie że są solidnie zrobione. Drugi powód to tradycja takich modeli jak Pajero czy Patrol. Mitsubishi  L200 ma już swoje grono wyznawców i w kraju nadwiślańskim.

Auto Express jest najlepiej sprzedającym się magazynem w Wielkiej Brytanii. Samą stronę internetową odwiedza miesięcznie aż cztery miliony użytkowników. a znasz Test Mitsubishi Outlander 2,0 MIVEC CVT 4×4 ?