Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na wszystkich autostradach?!

1326

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ten odgórny zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na autostradach miałby pojawić się w znowelizowanej Ustawie prawo o ruchu drogowym, której premiera zapowiadana jest na koniec tego roku. Pomysł jest bardzo kontrowersyjny i ciekawe jakie mają na ten temat zdanie kierowcy ciężarówek?!

Oczywiście wszystko po to, żeby poprawić płynność jazdy po kompletnie przepełnionych autostradach, już teraz przekraczających pod względem natężenia ruchu normy przewidziane na rok 2030. Ale czy ten pomysł poprawi płynność jazdy dla kierowców ciężarówek? Wielu kierowców zawodowych uważa, że ten conajmniej „nieprzemyślany” pomysł utrudni im pracę. Dajmy na to, że ciężarówka będzie jechała 70 km/h i co? Żadna inna ciężarówka nie będzie mogła jej wyprzedzić? Taka sytuacja może trwać na wielu kilometrach!

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek 3

 

Czy zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na wszystkich autostradach zmieni coś na lepsze?

Jeden wielki zakaz wyprzedzania będzie rzeczą niebezpieczną i uciążliwą, kompletnie zapychając prawe pasy i sprowadzając związane z tym zagrożenia. Na lewym pasie zaroi się od stosunkowo wolno jadących osób, które nie będą chciały zjeżdżać na prawy pas widząc tam jedną wielką kawalkadę ciężarówek. Natomiast osoby chcące jeździć po autostradach naprawdę szybko, zamiast na zakazie dla ciężarówek zyskać, będą ciągnęły się za innymi.

Po drugie nie od dziś wiadomo, że zakazy wyprzedzania dla ciężarówek skłaniają kierowców do zmniejszania odległości i obniżają koncentrację, powodując kolejne wypadki.

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek 2

Auterem zdjęć jest Kuba Wągrocki.

Na forach internetowych głos zabrało wielu kierowców, którzy uważają, że jest to „idiotyczny” pomysł. Ciekawi jesteśmy jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czekamy na Wasze komentarze.

Zobacz artykuł o: System Truck Safety

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia