Skoda CitiGo Monte Carlo – cacuszko

0
333
Skoda CitiGo Monte Carlo

Skoda CitiGo Monte Carlo – Test

Dawno, dawno temu to czesi w tak zwanym bloku wschodnim czyli RWPG mieli niemalże monopol a na pewno przyzwolenie sowietów na motosport. Skoda już przed wojną miała tradycje motoryzacyjne i sportowe choć głównie produkowała czołgi i armaty. Czesi regularnie startowali w międzynarodowych imprezach rajdowych. Do tej rywalizacji włączyli się polacy dzięki licencji Fiat oraz zamiłowania do sportu samochodowego Czerwonego Księcia. Chodzi oczywiście o Andrzeja Jaroszewicza syna ówczesnego premiera PRL, niestety Skody często bywały lepsze właśnie na trasie Rally Monte Carlo. Obecnie Skoda chce być coraz lepiej postrzegana więc postanowiono odwołać się do tradycji startów w Rally Monte Carlo. Niestety poza lifestyle’owymi dodatkami nie idą modyfikacje mechaniczne. A szkoda bardzo bo auto wygląda świetnie. Skoda CitiGo Monte Carlo.

Skoda CitiGo Monte Carlo

A teraz okiem technicznym

Skoda CitiGo Monte Carlo – Silnik/skrzynia

Moda na obcinanie cylindrów dopadła Skodę, silnik nie dość że ma tylko 3 cylindry to jeszcze tylko 1L pojemności. Z tej pojemności dostajemy 75KM i całe szczęście bo jest też wersja 60KM i aż boję się pomyśleć jak jeździ bo ta nie jeździ. Silnik brzmi jak od pralki wirnikowej moment 95Nm też nie powala więc szkoda bo jak wspominałem pakiet stylizacyjny jest wyjątkowo atrakcyjny. Niestety z tym napędem i skrzynią 5 biegową jest to autko dla dziewcząt między 16 a 45 rokiem życia.

Skoda CitiGo Monte Carlo

Skoda CitiGo Monte Carlo – Zawieszenie/koła/hamulce

Oczywiście w zawieszeniu przednim przełomu nie ma, MacPhersony natomiast tył to belka skrętna z amortyzatorami gazowym. Hamulce z tyłu bębny z przodu tarcze wentylowane, nie mają co robić bo autko waży jedynie 930kg. Niby nic ale mogło by być ciut lżejsze. Opony 185/60×15 powodowały że auto nie tylko dobrze wyglądało ale też lepiej się trzymało jak na standardowych oponach 165.

Skoda CitiGo Monte Carlo

Skoda CitiGo Monte Carlo – Ekonomia

Ekonomia ratuje wizerunek tego auta bo średni wynik spalania to 6l/100km a przypominam auto jest dość duże i waży prawie tonę. Niestety nie wybraliśmy się nim w trasę bo 15,5s do 100km/h nie zachęcało nas do decyzji.

Skoda CitiGo Monte Carlo

Skoda Citigo Monte Carlo – babskim okiem

Citigo Monte Carlo to przede wszystkim miejski samochód, który zawsze wyróżni się wśród innych aut. Przy projektowaniu autorów poniosła fantazja co da się zauważyć zaraz po tym ja wsiądziemy do jego środka. Pakiet stylistyczny jaki otrzymała nasza mała skoda robi wrażenie, są to naklejki na nadwoziu, spojlery, czarne akcenty oraz sportowe zawieszenie. Właśnie “sportowe” to chyba niewłaściwe określenie przy silniku jaki posiada. Mimo swojej doskonałości nasza mała czeszka ma swoje mankamenty:  jest mało wyciszona , ma za dużo odsłoniętego metalu który pomimo ciepłego czerwonego koloru odbiera wrażenie ciepła.

Citigo Monte Carlo to fantastyczne miejskie auto a jej  niewielkie gabaryty pozwolą wszędzie się zmieścić, więc na zakupy polecamy. Autor pomysłu na skodę citigo pewnie nie będzie usatysfakcjonowany ale chyba już się powtarzam: nasza piękna, mała, czerwona  testówka ze wszystkimi możliwymi dodatkami jest poprostu piękna, ale dużo lepiej sprawdzi się w mieście niż na trasie Warszawa- Wrocław. I jeszcze jedno moje drogie Panie tak dla uzupełnienia paznokcie w kolorze auta skody Citigo Monte Carlo wręcz konieczny.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć szerokiej drogi i bezpiecznej podróży.

przeczytaj o wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat Plus 50 w zabudowanym niekonstytucyjne

Posłuchaj co o naszej Monte Carlo mówią eksperci, Marek Suwara, Patryk Ossowiecki i Paweł Kubalski

Skoda CitiGo Monte Carlo 1

Skoda CitiGo Monte Carlo 2

Skoda CitiGo Monte Carlo 3

Skoda CitiGo Monte Carlo 4

Skoda CitiGo Monte Carlo 5

Skoda CitiGo Monte Carlo

Skoda CitiGo Monte Carlo

Skoda CitiGo Monte Carlo
Skoda CitiGo Monte Carlo przyjaciel zamiejskich wypraw