Niższe składki OC? Nowy pomysł, nie dla wszystkich kierujących

493

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niższe składki OC? Pomysłów jak się okazuje jest wiele, jednak w kwestii ich realizacji jest już gorzej…

Niższe składki OC. Temat rosnących cen polis ubezpieczenia OC poruszył ostatnio jak się okazało nie tylko kierowców, ale i polityków.  W kwestii OC wspólny głos zabrali rządzący oraz opozycja. Swój pomysł na rozwiązanie tego problemu przedstawiła Polska Izba Ubezpieczeń. Organizacja ta zrzesza wszystkie działające w Polsce zakłady ubezpieczeniowe.

W marcu ceny OC jeszcze były na dobrym poziomie, jednak w grudniu z ubezpieczenie „zwykłego malucha” będzie trzeba zapłacić w granicach 650-800 zł…

Propozycja Polskiej Izby Ubezpieczeń

Otóż Polska Izba Ubezpieczeń proponuje, aby wysokość polisy uzależniać od liczby mandatów oraz punktów karnych kierowcy. Z jasnego powodu rosnących kwot, jakie wypłacają towarzystwa ubezpieczeniowe i faktu, że wcześniej stawki były zaniżane w wyniku wojny cenowej, teraz ceny polis lawinowo rosną. Jak się okazuje rosną aż o kilkadziesiąt procent w skali roku. Tak znacząca podwyżka to dość spory cios w domowe budżety kierowców. Z tego powodu Polska Izba Ubezpieczeń napisała list do Pani premier Beaty Szydło. W liście tym przedstawia przyczyny podwyżek i proponuje rozwiązanie tego problemu. Najważniejsze dla kierowców jest decyzja dotycząca uzależnienia wysokości składki od tego, czy ktoś jeździ przepisowo lub łamie przepisy i to dość często.

Jak na taką propozycję zareagowali sami kierowcy? W sposób logiczny łatwo się domyślić, że osoby, które nie mają na swoim koncie punktów karnych, pozytywnie przyjęły pomysł.  Zarazem wskazują na to, że faktycznie więcej wypadków powodują osoby łamiące przepisy. Z drugiej strony Ci, którzy częściej są  jednak przyłapywani przez policję, nie chcą być dodatkowo karani podczas opłaty za polisę OC.

Niższe składki OC

Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, w przypadku uzależnienia ceny ubezpieczenia od liczby mandatów oraz punktów karnych, potrzebny byłby dostęp do Centralnej Ewidencji Kierowców. Wprowadzenie jednak nowej odsłony cały czas się opóźnia, a ostatnio podany termin to dopiero połowa 2018 roku… Oznacza to, więc że prawdopodobnie, nawet jeśli rząd przychyli się do pomysłu Polskiej Izby Ubezpieczeń, to wprowadzenie nowych zasad naliczania OC nie zostanie wprowadzone w najbliższym czasie. Pytanie tylko, jak w przyszłym roku będą wyglądać ceny OC i czy trzymanie samochodu będzie opłacalne…

Poczytaj również o ważnej modernizacji: FSO POLONEZ MR’89 – PRZEJŚCIOWA WERSJA

Poradnik ubezpieczenia OC dla auta na wyjazd zagraniczny.

—————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Obraz zawierający krzesłoOpis wygenerowany automatycznie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia