300KM i 380Nm momentu Seat Leon CUPRA wjeżdża na salony !

1006
Leon CUPRA

Seat Leon CUPRA jest najszybszą i najbardziej imponującą wersją Seata.

Nowy SEAT Leon CUPRA wyjedzie na ulice wraz z początkiem 2017 roku. Inżynierowie  hiszpańskiego producent dodali jej mocy i uzyskali najmocniejszy, seryjnie produkowany samochód w historii marki. Pod maską znajduje się dwulitrowy, czterocylindrowy silnik TSI (300KM, 380Nm momentu obrotowego) współpracujący z przekładnią DSG. Jego ceny zaczynają się od 128 300 zł.

 Leon Cupra
Seat Leon Cupra ST

Projektanci nowej CUPRY postawili na zwiększenie jej momentu obrotowego – z 350 Nm do 380 Nm dostępne w bardzo szerokim zakresie (pomiędzy 1800 a 5500 obr./min). Dodatkowo, pierwszy raz w tym modelu zastosowano napęd na cztery koła z automatyczną skrzynią DSG pracującą w pięciu trybach: Comfort, Sport, Eco, Individual oraz CUPRA. Samochód wyposażony jest także w adaptacyjne zawieszenie oraz układ kierowniczy zapewniający znaczną precyzję i bezpieczeństwo podczas prowadzenia.

Leon Cupra
Seat Leon Cupra ST

Producent tworząc to niezwykle emocjonujące, sportowe auto postawił na zastosowanie nowych technologii poprawiających bezpieczeństwo, komfort oraz komunikację. Są to m.in. asystent jazdy w korkach i pasa ruchu, system awaryjnego hamowania z funkcją wykrywania pieszych oraz aktywny tempomat. Dodatkowo Leon CUPRA posiada 8-calowy ekran z możliwością łączenia się ze smartfonami oraz reagowania na komendy głosowe i gesty.

 Leon Cupra
Seat Leon Cupra – 3 drzwiowy

Cena nowego Leona w wersji 3-drzwiowej z manualną 6-biegową skrzynią zaczynają się od 128 300 zł. W automacie ta sama wersja kosztuje 136 500 zł. W opcji 5 drzwiowej są one o 1,5 tys. droższe.

Nowy Seat Leon Cupra będzie dostępny w sprzedaży już od lutego.

Cupra to emocje

Zachęcamy do naszego: Test Seat Leon Cupra ST 280KM