Skoda VISION E – premiera pierwszego w pełni elektrycznego samochodu

2606

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

SKODA VISION E

Pierwszy koncepcyjny model Skoda VISION E – wizja e-mobilności

Skoda VISION E zaprezentuje się w najbliższych dniach (19-28 kwietnia) na Międzynarodowch Targach Samochodowych w Szanghaju. Nie będą to byle jakie targi dla Skody, bo marka zaprezentuje tam swój pierwszy, w pełni elektryczny samochód. Vision E (bo tak nazywa się to auto). Skoda Vision E  będzie modelem koncepcyjnym, dzięki któremu marka pokaże swoją wizję elektromobilności. – „Przy modelu VISION E. Przenieśliśmy wszystkie tradycyjne cechy Skody na samochód elektryczny o dużym zasięgu” – zapowiada Bernhard Maier, Dyrektor Generalny Skody.

SKODA VISION E
SKODA VISION E

SKODA VISION E robi imponujące wrażenie

Vision E to pięciodrzwiowy SUV z opadającym z tyłu dachem. Napędzany jest dwoma jednostkami elektrycznymi. Generują moc 225 kW – pozwala rozpędzić się do 180 km/h, ale co najważniejsze posiada bardzo duży zasięg, nawet do 500 km. Warto zauważyć, że marka wchodzi na „inny” poziom, projektując auto w zupełnie nowym języku stylistycznym. Widać to już na pierwszy rzut oka – Vision E wyróżnia się wyraziście wyrzeżbioną maską, którą dopełniają krystaliczne, trójkątne światła. Dodatkowo, wzrok przykuwają obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz zestaw kamer umieszczonych dookoła samochodu, aby zapewnić kierowcy lepszą widoczność.

SKODA VISION E
SKODA VISION E – wnętrze

Duże wrażenie robi nie tylko wygląd zewnętrzny pojazdu, ale także jego wnętrze – zaczynając już od zupełnie innowacyjnego rozwiązania, jakim jest obrót foteli o 20 stopni, co sprawia że kabina jest bardzo przestrzenna i funkcjonalna. Oczywiście nowoczesny charakter nowej Skody oddają w dużej mierze nowoczesne rozwiązania technologiczne m.in. wiele ekranów dotykowych dla kierowcy i pasażera a także phoneboxy, które zamontowane są w drzwiach. Niektóre funkcje zostały zaprojektowane tak, aby uruchamiały się za pomocą gestów lub komend głosowych.

SKODA VISION E
SKODA VISION E

Vision E jest także pierwszym modelem Skody, który wprowadzony został na trzeci stopień jazdy autonomicznej (pozwala to samochodowi samodzielnie poruszać się np. W korku lub na parkingu). Jeśli chodzi o ładowanie, marka postarała się aby było ono jak najmniej uciążliwe, czyli zastosowała technologię „Simply Clever” pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie.

SKODA VISION E

Celem Skody jest posiadanie w swojej ofercie hybryd typu plug-in oraz pięciu modeli elektrycznych do 2025 roku. Koncepcyjny model Vision E pozwala przybliżyć wizję e-mobilności Skody.

 

Zapraszam do testu małej Skoda Citigo 1.0 Babskim okiem 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia