Jak zapewnić dziecku bezpieczną podróż?

29
Zapewnić dziecku bezpieczną podróż

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – co jest priorytetem? 

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż
Zapewnić dziecku bezpieczną podróż Fotelik OD URODZENIA DO OK. 18 MIESIĘCY

Jak Zapewnić dziecku bezpieczną podróż koniecznie przeczytaj

Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie, większość z nas planuje urlopy. Najczęściej w rodzinnym gronie, wspólnie z naszymi pociechami. Letnia aura czasami potrafi przysłonić nam oczy, a będąc rodzicami musimy pamiętać, przede wszystkim, gdy wyruszamy w podróż z dziećmi. Aby zapewnić im bezpieczeństwo niezależnie od środków transportu jakimi zamierzamy dotrzeć do celu.  Poniżej przedstawimy kilka wskazówek stworzonych przez markę Cybex, które z pewnością mogą poprawić zarówno komfort jak i bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż
Fotelik OD OK. 9 MIESIĘCY DO 12 LAT

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – samolot

Podczas podróży samolotem należy pamiętać, aby wyposażyć się w fotelik dostosowany do tego typu podróży. Bardzo ważne jest to przede wszystkim gdy chcemy lecieć z małym dzieckiem lub niemowlęciem.  W takiej sytuacji zaleca się, by przewozić dzieci w fotelikach od urodzenia do ok. 18 miesięcy (od 0 do 13kg). Które zabezpieczą dziecko m.in. przed turbulencjami (posiadają one specjalne certyfikaty TÜV Rheinland).

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż
Fotelik OD OK. 3 DO 12 LAT

 

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – samochód

Gdy jedziemy samochodem najważniejszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę zapięcie pasów bezpieczeństwa oraz zagłówek. Który powinien być wyposażony w odpowiedni system regulacji. Niektóre modele fotelików posiadają zagłówki regulowane w trzech pozycjach, zapobiegających opadaniu głowy malucha podczas snu. A w przypadku kolizji bocznej główka pozostaje w bezpiecznej strefie fotelika, co zapewnia mu maksymalną ochronę. Ponadto, można dobrać fotelik tak, aby posiadał system teleskopowych osłon bocznych L.S.P, który w połączeniu z absorbującą energię skorupą fotelika pochłania siły powstałe przy uderzeniu bocznym.

Pamiętajmy, aby fotelik, jaki wybieramy dla naszych pociech spełniał minimum atest bezpieczeństwa (pomarańczowa naklejka z informacją dot. europejskiego certyfikatu bezpieczeństwa ECE R44/04). Certyfikat jest obowiązkowy dla fotelików we wszystkich krajach europejskich.  Ponadto, zawsze warto zapoznać się z testami przeprowadzanymi przez niezależne instytuty np. automobilklub ADAC (testują one foteliki pod względem bezpieczeństwa obsługi, ergonomii i obecności substancji szkodliwych).

 

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – najważniejsze!!!

Dzieci, które nie są zabezpieczone, są siedmiokrotnie bardziej narażone na poważne urazy lub śmierć w wypadku samochodowym niż dzieci zabezpieczone. 83% zabezpieczonych dzieci pozostaje bez szwanku w wypadku (źródło: Niemiecka organizacja bezpieczeństwa drogowego, arkusz informacyjny nr 4, Maj 2009). Większość wypadków – 87% – to kolizje czołowe i boczne (źródło: BAST – Federalny Instytut Badawczy Autostrad, Broszura F 67, 2007). Dlatego zalecamy, aby zawsze stosować fotelik samochodowy dla dzieci. Każdy fotelik, niezależnie od konstrukcji, zapewnia dużo wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z jazdą samochodem bez fotelika dziecięcego.

 

Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem koniecznie przeczytaj: Bezpieczne wakacje z dzieckiem część 1