Jak zapewnić dziecku bezpieczną podróż?

245

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – co jest priorytetem? 

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż
Zapewnić dziecku bezpieczną podróż Fotelik OD URODZENIA DO OK. 18 MIESIĘCY

Jak Zapewnić dziecku bezpieczną podróż koniecznie przeczytaj

Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie, większość z nas planuje urlopy. Najczęściej w rodzinnym gronie, wspólnie z naszymi pociechami. Letnia aura czasami potrafi przysłonić nam oczy, a będąc rodzicami musimy pamiętać, przede wszystkim, gdy wyruszamy w podróż z dziećmi. Aby zapewnić im bezpieczeństwo niezależnie od środków transportu jakimi zamierzamy dotrzeć do celu.  Poniżej przedstawimy kilka wskazówek stworzonych przez markę Cybex, które z pewnością mogą poprawić zarówno komfort jak i bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż
Fotelik OD OK. 9 MIESIĘCY DO 12 LAT

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – samolot

Podczas podróży samolotem należy pamiętać, aby wyposażyć się w fotelik dostosowany do tego typu podróży. Bardzo ważne jest to przede wszystkim gdy chcemy lecieć z małym dzieckiem lub niemowlęciem.  W takiej sytuacji zaleca się, by przewozić dzieci w fotelikach od urodzenia do ok. 18 miesięcy (od 0 do 13kg). Które zabezpieczą dziecko m.in. przed turbulencjami (posiadają one specjalne certyfikaty TÜV Rheinland).

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż
Fotelik OD OK. 3 DO 12 LAT

 

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – samochód

Gdy jedziemy samochodem najważniejszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę zapięcie pasów bezpieczeństwa oraz zagłówek. Który powinien być wyposażony w odpowiedni system regulacji. Niektóre modele fotelików posiadają zagłówki regulowane w trzech pozycjach, zapobiegających opadaniu głowy malucha podczas snu. A w przypadku kolizji bocznej główka pozostaje w bezpiecznej strefie fotelika, co zapewnia mu maksymalną ochronę. Ponadto, można dobrać fotelik tak, aby posiadał system teleskopowych osłon bocznych L.S.P, który w połączeniu z absorbującą energię skorupą fotelika pochłania siły powstałe przy uderzeniu bocznym.

Pamiętajmy, aby fotelik, jaki wybieramy dla naszych pociech spełniał minimum atest bezpieczeństwa (pomarańczowa naklejka z informacją dot. europejskiego certyfikatu bezpieczeństwa ECE R44/04). Certyfikat jest obowiązkowy dla fotelików we wszystkich krajach europejskich.  Ponadto, zawsze warto zapoznać się z testami przeprowadzanymi przez niezależne instytuty np. automobilklub ADAC (testują one foteliki pod względem bezpieczeństwa obsługi, ergonomii i obecności substancji szkodliwych).

 

Zapewnić dziecku bezpieczną podróż – najważniejsze!!!

Dzieci, które nie są zabezpieczone, są siedmiokrotnie bardziej narażone na poważne urazy lub śmierć w wypadku samochodowym niż dzieci zabezpieczone. 83% zabezpieczonych dzieci pozostaje bez szwanku w wypadku (źródło: Niemiecka organizacja bezpieczeństwa drogowego, arkusz informacyjny nr 4, Maj 2009). Większość wypadków – 87% – to kolizje czołowe i boczne (źródło: BAST – Federalny Instytut Badawczy Autostrad, Broszura F 67, 2007). Dlatego zalecamy, aby zawsze stosować fotelik samochodowy dla dzieci. Każdy fotelik, niezależnie od konstrukcji, zapewnia dużo wyższy poziom bezpieczeństwa w porównaniu z jazdą samochodem bez fotelika dziecięcego.

 

Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem koniecznie przeczytaj: Bezpieczne wakacje z dzieckiem część 1

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia