Citroen C-Elysee VTi 115KM

618

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczny Zakup Citroen C-Elysee VTI 115KM

Citroen C-Elysee VTi 115KM

Każdy duży producent wprowadza do oferty tanie i popularne auto, zaczęło się od Dacii Logan. Skoda ma CitiGo, Citroen zrobił to sedanem niedużego formatu o nazwie C-Elysee. Citroen C-Elysee VTi 115KM jak w przypadku Dacii gromadzi technologie nie najnowocześniejsze ale sprawdzone i tanie. Silnik 1600cm3 z wtryskiem bezpośrednim jest już dojrzałą jednostką której rozwój już się zakończył. To samo skrzynia biegów o 5 przełożeniach też już nie będzie rozwijana. Zaletą tego trendu jest po za ceną niezawodność. To podzespoły budowane od wielu lat w milionach egzemplarzy i tzw. Wiek dziecięcy mają już zdecydowanie za sobą. Oczywiście nie przeszkadza to by wystawić auto do serii wyścigowej WTCC gdzie Sebastian Loeb odnosi sukcesy właśnie jeżdżąc tym modelem. Jest to rewelacyjna promocja i pokazanie możliwości samochodu który tak na marginesie z seryjnym po za bryłą nie ma wiele wspólnego. Cóż, marketing górą.!!!

Citroen C-Elysee VTi 115KM

teraz okiem technicznym

Citroen C-Elysee VTi 115KM – Silnik/skrzynia

Silnik to jednostka o pojemności 1600cm3 zasilana benzyną wtryskiem bezpośrednim ale ze zmiennymi fazami rozrządu choć bez doładowania. Mimo to moc maksymalna przy 6000 obr/min wynosi 115KM a moment to jedynie 150Nm dopiero przy 4000 obr/min. To wszystko połączone z 5 biegowym manualem, na szczęście to auto waży trochę ponad tonę więc niedobór mocy nie jest odczuwalny. Brakuje jedynie przy niskich obrotach mocy i momentu obrotowego ale jeśli nauczymy się kręcić silnik wysoko odwdzięczy się dynamiką.

Citroen C-Elysee VTi 115KM

Citroen C-Elysee VTi 115KM – zawieszenie/koła/hamulce

I tu znów prostota i niezawodność, przednie zawieszenie to kolumny MacPherson a tył to belka skrętna, żadne cuda. To zawieszenie jest sprawdzone więc nie będzie kłopotów w trakcie eksploatacji. Hamulce tarczowe na obu osiach tyle że wentylowane jedynie na przodzie ale przy tej masie nie ma innej potrzeby. Koła 195/60×16 to taka budżetowa oferta ale są adekwatne do osiągów tego samochodu. Dla zawieszenia o charakterystyce dość twardej dobrym uzupełnieniem jest dość wysoki profil opony dający dobrą amortyzację nierównej drogi. Auto ma mieć charakter rodzinny i nie jest przeznaczone dla ostrej jazdy choć Citroen wystawia ten model do wyścigów.

Citroen C-Elysee VTi 115KM

Citroen C-Elysee VTi 115KM – Ekonomia

Jak na silnik bez doładowania o dość skromnej pojemności musimy go kręcić wysoko by żwawo jechał i wtedy pojawia się dość duży apetyt na paliwo. Jeśli będziemy umiejętnie posługiwać się gazem auto zadowoli się średnio 7l/100km a w trasie możemy liczyć na 5,2l/100km. Jeśli zapomnimy się i pozwolimy sobie na dynamiczniejszą jazdę średnie skoczy do 9l/100km. Jest sposób na to, silnik dobrze znosi zasilanie LPG i wtedy zadowoli się 10l gazu i to jest godne rozważenia.

zobacz innego małego Citroena Citroen C3 PT 110KM lekkość w standardzie. 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia