Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy

560

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa - wyrok nakazowy
Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy bo władza chce pieniędzy

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy, jak to wygląda, do czego mamy prawo, a co można zrobić „poza” nami. O tym, jak zawsze  porozmawialiśmy z Panem Tomaszem Parolem, założycielem Anuluj Mandat.

Wyobraźmy sobie sytuację, że jadąc samochodem złapał nas policjant kontrolujący prędkość. Wtedy korzystamy z prawa jakie nam przysługuje do odmowy mandatu. No i sprawa trafia na drogę sądową. Czekamy, czekamy i po pewnym czasie znajdujemy w skrzynce list, a w nim … wyrok sądu nakazujący zapłacić grzywnę. Niestety, takie sytuacje się zdarzają. Czy jest to zgodne z prawem, aby sprawa odbywała się bez naszej obecności, a przede wszystkim nie powiadamiając nas o tym, że będzie ona miała miejsce? I co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Warto wiedzieć, że w przypadku gdy odmówimy przyjęcie mandatu nie ma konieczności przekazania sprawy do sądu. Istnieje to jednak jedynie w teorii, bo w praktyce takie rzeczy się nie zdarzają. Mianowicie, policjant po odmowie mandatu powinien przeanalizować całą sytuację i w przypadku, gdy dojdzie do wniosku, że faktycznie mandat był wystawiony bezpodstawnie ma prawo wpisać do protokołu zdarzenia, że po ocenie sytuacji stwierdza, że np. był to stan wyższej konieczności. Niestety, takie rzeczy u nas się nie zdarzają więc przejdźmy dalej. Dalej jest postępowanie wyjaśniające, w którym zbierana jest cała dokumentacja w sprawie.  W związku z tym, koniecznie powinniśmy brać w nim udział. Niestety, często nawet nie dostajemy o nim żadnej informacji. Sprawa jest przekierowana do sądu, który wydaje wyrok w trybie zaocznym.  Co zrobić w takiej sytuacji? Posłuchaj audycji Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy 1

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy 2

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy 3

Anuluj Mandat odmowa mandatu a sprawa sądowa – wyrok nakazowy 4

 

Posłuchaj też Anuluj Mandat nowe przepisy

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia