Auto z historią – Alfa Romeo Spider 3 – limitowana wersja Quadrifoglio Verde

1701

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Auto z historią – Alfa Romeo Spider 3 – limitowana wersja Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo Spider pojawiła się na rynku w 1966 roku i była produkowana aż do 1993 roku w czterech seriach modelowych. Jak to z Alfami bywa auto od początku wywoływało duże emocje. I to nie do końca pozytywne. Nawet pracownicy fabryki mocno szydzili z auta. Z pewnością wpływ na poprawę odbioru Spidera miał udział w filmie Absolwent. Z biegiem lat, auto uzyskało status kultowego. Wygląd jest zawsze kwestią dyskusyjną, natomiast dźwięk silnika chyba zwracał uwagę wszystkich. Dodatkową rzeczą wpływającą na jazdę był tylny napęd. Wiele osób twierdziło, że 2-osobowe nadwozie, otwierany dach, winnice, wybrzeża i włoskie słońce były przepisem na idealną randkę.

Auto z historią – Alfa Romeo Spider Seria 3 Quadrifoglio Verde – egzemplarz Adriana

Alfa Romeo Spider Seria 3

Seria 3 zadebiutowała w 1982 roku i sprzedawana była do 1990. Wyprodukowano ponad 37 tysięcy egzemplarzy Spidera 3 generacji (1 seria – 13678, 2 seria – 51811, 3 seria – 37208, 4 seria – 21407). Bardzo dużo, bo prawie 20 tys. sztuk sprzedano na rynku amerykańskim. Najmniej popularną wersją była ta z najsłabszym silnikiem o pojemności 1570 cm3 i mocy 103 KM.  Bardziej popularna wersja  2000 generowała 126 KM z 2litrowego silnika (właśnie ta wersja została wypuszczona na amerykański rynek). Jednak najbardziej poszukiwaną, najbardziej pożądaną wersją jest Spider Quadrifoglio Verde wyprodukowaną w ilości tylko 2598 sztuk. Wyróżnia się zmianami wizualnymi takimi jak nowe spoilery przedni i tylni, 15- calowe felgi oraz opcjonalny HARDTOP. Dodatkowo we wnętrzu stosowano czerwony dywan oraz fotele w kolorze szarym z czerwonymi przeszyciami, a dodatkowo zostały poprawione boczki dla lepszego trzymania. Do wyboru były tylko trzy kolory – czerwony, srebrny i czarny. Szczęśliwym posiadaczem specjalnej wersji z numerem 2518 jest Adrian.

Auto z historią – Alfa Romeo Spider Seria 3 Quadrifoglio Verde – egzemplarz Adriana

Alfa Romeo Spider Seria 3 Quadrifoglio Verde – egzemplarz Adriana

Adrian, jak zaczęła się miłość do samochodów?

Miłość do samochodów zaczęła się już od najmłodszych lat. Początkowo na spacerach wymieniałem marki samochodów stojących na parkingach, zabawy resorakami, gry samochodowe na PlayStation 2 i w pewnym momencie zawody samochodów zdalnie sterowanych 1:10 w Blue City. Na zawodach jest podział na klasy samochodów onroad i offroad. Ja ścigałem się w obu klasach. W onroad miałem model z karoserią Ferrari FXX, BMW Z4 gt3 oraz GTR R35 Nismo gt3. W offroad nie ma aż takiej możliwości dobrania sobie karoserii jakiegoś auta, dlatego miałem kilka sztuk które nie przypominają jakiegoś konkretnego.

Auto z historią – Alfa Romeo Spider Seria 3 Quadrifoglio Verde – egzemplarz Adriana

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia