OC sprawcy kolizji – sprawdzisz przez internet

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

OC sprawcy kolizji

OC sprawcy kolizji – sprawdzisz przez internet

Od października 2018 roku z kierowców został zdjęty obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy OC. Od tamtej pory podczas ewentualnej kontroli drogowej to policjant sprawdza w systemie czy posiadamy ubezpieczenie oc oraz czy mamy ważne badania techniczne. Wielu kierowców zaczęło się obawiać sytuacji w której na przykład jesteśmy uczestnikami zdarzenia drogowego. Obawy dotyczyły tego, w jaki sposób pozyskać numer polisy sprawcy oraz czy trzeba do każdego zdarzenia wzywać policję. Oczywiście w dalszym ciągu nie mamy obowiązku wzywania policji do kolizji drogowej. Natomiast OC sprawcy kolizji w prosty sposób możemy sprawdzić w internecie.

OC sprawcy kolizji – gdzie należy szukać informacji ?

OC sprawcy kolizji
Pamiętajmy o tym, że w niektórych przypadkach wezwanie policji jest obowiązkowe

Od momentu zmiany przepisów wielu kierowców niepotrzebnie obawia się tego, że do każdej kolizji należy wzywać policję. Nawet jeżeli jest to drobna szkoda parkingowa. Nic bardziej mylnego. W dalszym ciągu każdą kolizję możemy załatwić poprzez spisanie oświadczenia ze sprawcą zdarzenia. W tym miejscu nasuwa się pytanie gdzie należy szukać danych polisy OC. W każdym momencie takie dane możemy sprawdzić w internecie. Wystarczy wejść na stronę www.ufg.pl. Jest to strona Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Po wejściu na stronę należy znaleźć opcję Sprawdź OC pojazdu. Po kliknięciu w nią należy podać albo numer VIN pojazdu, albo numer rejestracyjny. Po wykonaniu tych czynności uzyskamy wszystkie niezbędne dane. Możemy także skorzystać ze specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej „Na Wypadek”.

OC sprawcy kolizji –  kiedy wzywamy policję

Pamiętajmy o tym ,że w niektórych sytuacjach mamy obowiązek wezwać policję na miejsce zdarzenia. Jeżeli nie jest to kolizja a zdarzenie drogowe to powinniśmy wezwać policję i inne służby. Ze zdarzeniem mamy do czynienia kiedy są osoby ranne. Pamiętajmy także żeby w takim przypadku nie przestawiać samochodów. Ponadto policję należy wezwać kiedy na przykład jeden z uczestników jest pijany bądź pod wpływem środków odurzających, albo kiedy zdarzenie nastąpiło w wyniku przestępstwa. Pamiętajmy także o obowiązku wezwania służb mundurowych w sytuacji kiedy sprawca kolizji nie ma przy sobie prawa jazdy bądź nie posiada ważnej polisy OC.

Zobacz również: Stosowanie łańcuchów śniegowych – co warto wiedzieć?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia