Ubezpieczenie Assistance – na jakie haczyki trzeba uważać?

2193

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ubezpieczenie Assistance – na jakie haczyki trzeba uważać?
ubezpieczenie assistance - uszkodzone auto

Ubezpieczenie Assistance – ukryte niespodzianki

Wiele osób, które często podróżują samochodami na dalekich dystansach, inwestuje w ubezpieczenie Assistance. Jest to bardzo mądra decyzja, ponieważ dzięki takim stosunkowo niedrogim ubezpieczeniom, można zapewnić sobie kompleksową pomoc drogową w nagłych sytuacjach, a to z kolei pomaga uniknąć wysokich kosztów, które trzeba ponieść w przypadku samodzielnego płacenia za holowanie czy też naprawy w terenie.

Niektórzy kierowcy posiadają ubezpieczenia Assistance, które zostały im sprzedane w pakiecie razem z ubezpieczeniem OC czy też AC. Warto jednak zapoznać się dokładnie z umowami i „haczykami”, na które można się natknąć.

Ubezpieczenie Assistance – na jakie haczyki trzeba uważać?
ubezpieczenie assistance – uszkodzone auto

Ubezpieczenie Assistance – Dopłata za usługi z zakresu pomocy drogowej

Ubezpieczenie Assistance obejmują usługi fachowców z branży pomocy drogowej, którzy dojeżdżają do klienta w razie awarii lub stłuczki. Istnieje jednak wiele ubezpieczeń tego rodzaju, które mają bardzo niskie składki. Okazuje się, że w zamian za nie można liczyć tylko na pomoc w przypadku kolizji, do określonej kwoty lub w ramach takiego ubezpieczenia przysługiwać będzie klientowi ograniczona liczba interwencji fachowców. Wszelkie usługi nieuwzględnione w umowie ubezpieczenia lub wykraczające poza limity zostaną niestety opłacone przez klienta.

Ubezpieczenie Assistance – na jakie haczyki trzeba uważać? poradnik
ubezpieczenie assistance – uszkodzone auto na co trzeba uważać – poradnik

Ubezpieczenie Assistance – Brak możliwości skorzystania z ubezpieczenia Assistance

Kolejnym problemem jest terytorialny zakres działania polisy Assistance. Najlepszym wyborem są ubezpieczenia obowiązujące na terenie całej Polski, a nawet Europy. Dzięki temu kierowca ma zapewnioną fachową pomoc w dowolnym miejscu. Niektóre (zwykle tańsze) polisy nie obejmują udzielania pomocy w miejscu zamieszkania klienta lub w jego pobliżu (np. w promieniu 20-50 kilometrów). Oznacza to, że stłuczka lub awaria w pobliżu domu będzie wiązała się z koniecznością samodzielnego opłacenia usług z zakresu pomocy drogowej, naprawy, itp.

Ubezpieczenie Assistance – na jakie haczyki trzeba uważać? pomoc drogowa - poradnik
poradnik – ubezpieczenie assistance – jaka pomoc drogowa nam przysługuje

Ubezpieczenie Assistance – Limity kosztów usługi

Wspomniane wyżej kosztowe limity dotyczą nie tylko holowania, ale również innych usług wykonywanych w ramach pomocy drogowej. Oznacza to, że firma podlicza wszystkie koszty i jeśli przekraczają one kwotę gwarantowaną przez polisę Asisstance to różnicę będzie musiał pokryć kierowca z własnej kieszeni. Największe limity obejmują zwykle usługi kluczowe czyli holowanie i naprawę.

Ubezpieczenie Assistance – Poszukiwanie niedrogiej pomocy drogowej

Warto posiadać dostęp do informacji na temat firm oferujących pomoc drogową w różnych miejscach w Polsce. Dobrym pomysłem jest korzystanie z serwisu pomocdrogowa.info. Ta internetowa wyszukiwarka pomocy drogowych posiada szeroką bazę wizytówek firm prowadzących działalność w różnych zakątkach naszego kraju. W ten sposób zawsze można wzywać pobliską pomoc drogową. Dzięki krótkiemu dystansowi, jaki laweta będzie miała do pokonania, koszt usługi nie powinien być wysoki.

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia