Chrysler Voyager III – prawdziwy Amerykanin

820

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Chrysler Voyager III - źródło zdjęcia: wikipedia, autror: Rudolf Stricker

Chrysler Voyager III – prawdziwy Amerykanin

Voyager to chyba jeden z najbardziej popularnych vanów na świecie. Wszystkie generacje produkowane były w latach 1984- 2016. W Ameryce był również nazywany Town&Country. Następcą modelu jest „Pacifica”. Jedną z bardziej popularnych generacji w Polsce była ta z oznaczeniem Chrysler Voyager III. Niskie ceny i dużo sztuk z importu sprawiły, że model ten był u nas na rynku dość popularny.

Chrysler Voyager III – źródło zdjęcia: wikipedia, autror: IFCAR

Chrysler Voyager III – duża przestrzeń

Voyager jak na prawdziwego amerykańskiego vana oferował bardzo dużą przestrzeń dla pasażerów oraz bagażową. Z przodu do dyspozycji kierowcy i pasażera były 2 wygodne fotele, w drugim rzędzie kanapa, a w wersji grand podobnie jak z przodu 2 fotele. W 3 rzędzie do dyspozycji pasażerów była dostępna kanapa. Wersja Grand była dłuższa i szersza od podstawowej. Bagażnik w podstawowej wersji ma pojemność 450l, a w wersji większej 670l. Po wyjęciu tylnych siedzeń pojemność ta przekracza 4000l. Właściciele dość często narzekali na użyte materiały, na których dość szybko było widać użytkowanie. Komfort wsiadania zwiększały tylne przesuwane drzwi.

Chrysler Voyager III – źródło zdjęcia: wikipedia, autror: Benutzer RoskoPolje

Chrysler Voyager III – silniki i bezpieczeństwo

Klienci wybierając Voyagera mieli do wyboru cztery jednostki benzynowe i jedną wysokoprężną. Najmocniejszy 6- cylindrowy silnik o pojemności 3,8l dysponował mocą 178KM. Niezależnie od wersji Voyagery lubiły paliwo, a spalanie poniżej 9 litrów na 100 km nie było zbyt częstym wydarzeniem. Dlatego w Polsce w większości Voyagerów od razu montowano gaz. Silniki te są dość drogie w utrzymaniu jednak odpłacają się bardzo długą żywotnością. Mimo swoich gabarytów i masy auto zaskoczyło negatywnie na testach zderzeniowych. Model z 1999 roku tak źle wypadł w zderzeniu czołowym, że nie zdobył punktów, co sklasyfikowało go na ostatnim miejscu w swojej kategorii. Jednak testy testami, a rzeczywistość rzeczywistością i według danych z zakładów ubezpieczeń Voyager był bezpieczniejszy od „przeciętnego” auta o 30% i mieścił się w kategorii najbezpieczniejszych.

Chrysler Voyager III – źródło zdjęcia: wikipedia, autror: OSX

Jeśli lubisz Amerykańskie samochody przeczytaj artykuł o Fodzie Explorer.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia