Pies w samochodzie – o tym należy pamiętać

0
97
pies w samochodzie

Pies w samochodzie – o tym należy pamiętać

Planując podróż samochodem z naszym czworonogiem nie powinniśmy zapominać o stosowaniu się do kilku prostych zasad. Jest to szczególnie istotne w przypadku podróżowania latem kiedy temperatury powietrza są znacznie wyższe. W takim przypadku wnętrze naszego auta nagrzewa się znacznie szybciej, a psy ten wzrost temperatury odczują bardzo szybko. Aby pies w samochodzie czuł się komfortowo należy w odpowiedni sposób o niego zadbać. Przede wszystkim należy go przyzwyczaić do jeżdżenia znacznie wcześniej. Nie powinniśmy od razu pierwszy raz zabierać psa w długą podróż. Jednakże to nie jedyne zasady, o których powinniśmy pamiętać. Oto nasz mini poradnik.

Pies w samochodzie – nie zapomnij o wizycie u weterynarza

pies w samochodzie
Przed podróżą należy psa odpowiednio przygotować

Wbrew pozorom wizyta u weterynarza przed podróżą jest dość istotna. I nie ma tutaj znaczenia fakt czy nas pies wcześniej jeździł samochodem czy nie. Weterynarz może w różny sposób pomóc naszemu zwierzęciu, szczególnie przed dłuższą podróżą. Pomoc będzie polegała przede wszystkim na podaniu leków przeciw chorobie lokomocyjnej. Psy dość często na nią cierpią, a podróż może skończyć się wzmożonym ślinieniem oraz wymiotami. Jeżeli nasz zwierzak boi się jazdy samochodem to warto również zastanowić się nad podaniem mu leków uspokajających. Nieodłącznym elementem podróży z czworonogiem jest także aktualne świadectwo szczepienia przeciw wściekliźnie. Wiele osób o tym zapomina.

Pies w samochodzie – proste zasady

Do podróży z czworonogiem powinniśmy się przygotować jeszcze przed wyruszeniem w trasę. Bardzo istotne jest wcześniejsze wyjście na spacer po to, aby pies miał szansę się wybiegać. Im dłuższa podróż tym dłużej nasz czworonóg będzie musiał siedzieć w nienaturalnej pozycji. Aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas podróży należy pamiętać także o nieprzekarmianiu zwierzęcia przed samą jazdą. Istotne jest także utrzymanie prawidłowej temperatury podczas jazdy. W aucie powinno być chłodno, więc jeżeli nasz samochód jest wyposażony w klimatyzację to warto z niej skorzystać. Nie należy zapominać także o robieniu w czasie podróży krótkich postojów, aby pies mógł chwilę pospacerować i załatwić potrzeby fizjologiczne.

Zobacz również: Zielone tablice rejestracyjne – nadchodzą zmiany w przepisach