Renault Megane RS 280KM CUP 4control

576

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

1.8 turbo 280KM
1.8 turbo 280KM

Renault Megane RS 280KM  CUP 4control

Testowaliśmy już Megane RS w wersji z automatem a teraz przyszła kolej na manual. Renault Megane RS 280KM  CUP 4control różni się jeszcze jednym elementem, posiada twarde zawieszenie CUP. Różni się ono znacznie od standardowego RS, jest dużo twardsze I mniej wrażliwe na pełne obciążenie auta. Niby nic a jednak wchodzenie w szybkie łuki jest o niebo lepsze a przecież w RS z normalnym zawiasem jest to już bajka. Tego zawieszenia nie polecam do codziennej eksploatacji, ja miałem dziwne wrażenie jakby każdy kamyk na drodze wpijał się w d…

Renault Megane RS
Renault Megane RS

Natomiast jeśli mamy duszę wyścigową, to da nam to frajdę nieziemską. Przejechanie zakrętów z prędkością niedostępną dla innych aut seryjnych I to wyższej kategorii daje poczucie absolutnej wyjątkowości. Ja jednak poprosiłbym o zawieszenie regulowane elektronicznie tak by mieć standard RS I kiedy trzeba wersję CUP. Megane jest przez większość kupowane bo ma służyć do normalnej eksploatacji ale chcemy mieć możliwość wyostrzenia osiągów na żądanie.

Renault Megane RS 280KM  CUP 4control Silnik/skrzynia

Silnik w naszym Renault Megane R.S ma tylko 1,8 L pojemności ale jest jednostką napędową turbodoładowaną co sprawia, że potrzeba mu jedynie 5,8 sekund by rozpędzić się do 100km/h. Uważam, że wynik zdecydowanie satysfakcjonujący dla wielbicieli szybkiej jazdy. Skrzynia w naszym przypadku manualna 6 biegowa, dostępna jest również automatyczna EDC.

Renault Megane RS 280KM  CUP 4control Zawieszenie/koła/hamulce

Testowaliśmy samochód z zawieszeniem Cup, tak jak wyżej wspomniane to auto nie nadaje się do codziennej jazdy np. po mieście . Sztywne zawieszenie Cup jest doskonałe do jazdy po torze, więc jeżeli jesteś miłośnikiem ostrych zakrętów i chciałbyś mieć auto stworzone do najwyższych osiągów, to zdecydowanie Renault z pakietem Cup jest do tego idealne. Również system 4control zwiększa zwinność i stabilność na łukach przy szybkiej jeździe. Posiada mechanizm różnicowy typu Torsen co sprawia, że jeżeli część nawierzchni będzie oblodzona, to samochód nie wpadnie w poślizg. Mechanizm ten jest cały czas aktywny, zaletą jest to, że nawet podczas jazdy po suchej nawierzchni nie jest to odczuwalne, a przy złych warunkach pogodowych auto ma bardzo dobrą przyczepność.

W naszym Renault zamontowane zostały tarcze hamulcowe Brembo są to dwumateriałowe tarcze    aluminiowo-żeliwne. Bardzo wytrzymałe w każdej temperaturze. Zrobione z wysokowęglowego żeliwa, sprawia że są bardziej wytrzymałe mechanicznie. Koła jak na tak nieduży samochód są dość obszerne 19, ale wizualnie nadają charakteru. Felgi w kolorze czarnym tworzą idealny kontrast z pomarańczową karoserią.

Renault Megane RS
Renault Megane RS

Renault Megane RS 280KM CUP 4control Ekonomiczność

Zacznijmy od części w której nasz portfel staje się lżejszy czyli jazda takim samochodem po mieście. Jeśli masz tak zwaną ,,ciężką nogę ” i po mieście lubisz jeździć żywiołowo to spalanie wychodzi ok. 14 l. Jeśli potrafisz opanować się i zdecydować na spokojną jazdę to spalać będzie 9,5 l – 10.5 l. Na autostradzie wyniki są podobne jak przy spokojnej jeździe po mieście czyli ok. 10 l .

Renult Megane RS 280KM
Renult Megane RS 280KM

 

Renault Megane RS 280KM 4control

 

Renault Megane RS 280KM 4control – Babskim Okiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia