Peugeot 508 SW – sportowe kombi

571

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Peugeot 508 SW

Peugeot 508 SW to piękne sportowe kombi. Szyk i elegancja. Samochód z zewnątrz jak i wewnątrz to klasa specyficzna dla aut francuskich. Długość naszego kombi to prawie 4,8 m, szerokość 1,9 m, wysokość niewiele ponad 1,4 m – co czyni z tego samochodu auto niemałe, a mimo to – bryłą sugerujące sport wagon. I dobrze, ponieważ to rzeczywiście Sport Wagon. Jednocześnie kombi. Po złożeniu tylnych siedzeń dostajemy prawie 2m3 przestrzeni. Sam bagażnik oferuje 530 litrów. Naprawdę przyzwoicie. Wnętrze sprawia kosmiczne wrażenie. Specyficzna dla Peugeota, spłaszczona kierownica z elektrycznym wspomaganiem powoduje, że sterowanie jest bardzo precyzyjne i niewymagające dużej siły. Szeroki tunel z konsolą i dużym schowkiem sugeruje, że jesteśmy w rzeczywiście sportowym aucie. Podkreślają to też nisko osadzone fotele, jednocześnie dające poczucie wygody i komfortu. Ale w końcu w dużym rodzinnym samochodzie spędza się wiele czasu podróżując np. na dalekie wakacje. A przestrzeń zarówno dla kierowcy jak i dla pasażerów jest niemała.

Peugeot 508 SW

Peugeot 508 SW – Silnik/Skrzynia

Silnik to 1600 cm3 w benzynie z bezpośrednim wtryskiem o mocy 225 KM i 300 Nm. Podobne silniki stosuje się w BMW czy Mini. Jest to jeden z najlepszych silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem. Skrzynia biegów to ośmiobiegowy, płynnie i szybko zmieniający biegi automat, co daje możliwość przyspieszenia do setki w czasie poniżej 8 sekund. Mimo 1450 kg wagi. A to robi wrażenie. W dodatku – dobre wrażenie. Nowego rodzaju hydrokinetyczne sprzęgło chroni przed jakimkolwiek szarpaniem podczas zmiany biegów. Jak na rodzinne kombi to naprawdę bardzo dobry wynik. Przy dużych prędkościach, zastosowana skrzynia biegów sprawia, że obroty nie są wysokie. Przy ok 130 km/h obroty sięgają okolic 2000 obrotów na minutę. A pamiętajmy, że to nie diesel tylko benzyna.

Peugeot 508 SW

Peugeot 508 SW – Zawieszenie/Koła

W testowanej przez nas wersji Peugeot 508 SW miał opony w rozmiarze 235/45/18. Ten rozmiar opony teoretycznie powinien powodować mniejszy komfort jazdy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to jednak rodzinne i nielekkie auto. Ale mając regulowane zawieszenie, możemy skorzystać z trzech trybów. Podczas dłuższej jazdy autostradą, ustawienie Komfort pozwala cieszyć się prawdziwie francuskim komfortem jazdy. Jeżeli zastosujemy ustawienie Sport, zawieszenie nabiera twardości i pozwala cieszyć się walorami dynamicznej, sportowej jazdy. To zawieszenie, nowej generacji typu Multilink czyli wielowahaczowe z drążkami jest sporym atutem Peugeota 508 SW. Dzięki niemu samochód naprawdę trzyma się drogi. Przednie zawieszenie to klasyczne, sprawdzone McPhersony ze sprężynami śrubowymi. A to sugeruje, że nie powinniśmy mieć problemów z awaryjnością.

Peugeot 508 SW

Peugeot 508 Sport Wagon – Ekonomia

Jak zwykle producent obiecuje niższe spalanie niż rzeczywiste. Mimo opisu iż na autostradzie auto spali ok 4,7 litra/100 km, to przecież autostradą nie jeździmy z prędkością 90 km/h. Zwłaszcza, że Peugeot 508 to jednak Sport Wagon. Wręcz namawiający do tego, żeby skorzystać z możliwości szybkiej jazdy. W naszym teście, przy jeździe dającej satysfakcję, spalanie okazało się na poziomie 7 litrów/100 km. Ale przecież każdy doświadczony kierowca jest w stanie zapanować nad ekonomią, zwłaszcza w nowoczesnych samochodach. A takim bez wątpienia jest testowany przez nas Peugeot 508 Sport Wagon. To dobry konkurent Passata czy Focusa, mimo że na polskim rynku nie sprzedającym się tak dobrze jak powinien.

Peugeot 508 SW

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia