Fobie gwiazd – czego się boją?

251

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fobie Gwiazd - czego się boją?

Piękni, sławni, bogaci – gwiazdy, które nierzadko grają prawdziwych bohaterów, też mają swoje lęki. Co więcej, niektóre z nich są naprawdę zaskakujące. Poznajcie zarówno typowe, jak i najdziwniejsze fobie gwiazd show-biznesu. Gwarantujemy, że lista w tym przypadku jest naprawdę długa.

Fobie gwiazd – nie tylko pająki

Jak wiemy, arachnofobia to paniczny lęk przed pająkami. Prawdopodobnie większość z nas się do niego przyznaje. Na jeden z najbardziej znanych stanów lękowych cierpi np. piosenkarz Justin Timberlake. Pamela Anderson i Johnny Depp, którzy znani są z ról odważnych postaci, mają znacznie mniej typowe obawy. Gwiazda „Słonecznego Patrolu” boi się luster, co w przypadku urody i figury aktorki może wydawać się sporym zaskoczeniem. Z kolei odtwórca głównej roli w filmie „Piraci z Karaibów” odczuwa strach przed klaunami. Okazuje się, że fobie gwiazd mogą koncentrować się na zjawiskach pozornie przyjemnych, jak np. motyle. Właśnie przed tymi pięknymi owadami ucieka słynna aktorka Nicole Kidman.

Fobie gwiazd – różne sytuacje

Fobie mogą również polegać na lęku przed określonymi sytuacjami. W tym wypadku jednym z najbardziej znanych jest lęk wysokości. Jedną z gwiazd, która się z nim zmaga, jest Jennifer Aniston, aktorka znana przede wszystkim z kultowej roli Rachel Green w serialu „Przyjaciele”. Dość kłopotliwą fobią może wydawać się przypadek Cameron Diaz, która panicznie boi się dotykania klamek – do tego stopnia, że zatrudnia osoby, które za nią otwierają drzwi. Utrudnieniem w życiu codziennym może być lęk przed stycznością z papierem. Właśnie na taką przypadłość cierpi Megan Fox. Prawdziwym „rekordzistą” jeśli chodzi o lęki i fobie, jest jednak Woody Allen, którego przerażają: psy, promienie słoneczne, windy, dzieci czy pająki.

Fobie gwiazd – traumy z przeszłości

Warto zwrócić uwagę, że lęki często powstają na skutek przykrych doświadczeń. Przykładem jest Orlando Bloom, który odczuwa silny strach przed świniami. Okazuje się, że ma to związek z przykrym, tajemniczym wypadkiem, którego aktor doświadczył w przeszłości. Z kolei odtwórca jednej z głównych ról w filmie „Titanic”, Leonardo DICaprio, gdy zobaczy plamę na chodniku, to musi się przed nią zatrzymać, by sprawdzić, czy na pewno nie stanie się nic złego. Przykre wspomnienia z dzieciństwa ma również wokalistka znana z takich utworów jak „Someone like you”czy „Hello”. Adele, bo to o niej mowa, panicznie boi się mew po tym, jak jedna z nich pewnego dnia wyrwała jej lody z ręki.

Fobie gwiazd – Polska

Z lękami zmagają się nie tylko gwiazdy Hollywood. Podobnie jak Jennifer Aniston, strach przed wysokością odczuwa Doda. Z kolei dziennikarka Beata Tadla panicznie boi się żab. Fobie naszych rodzimych gwiazd również mogą być nietypowe. Przykładem jest Aneta Zając, która unika kontaktów z… wieszakami na ubrania. Wokalistka Edyta Górniak nie wyrzuci śmieci, bo obawia się, że są w nich robaki. Wśród zdiagnozowanych fobii znajduje się m.in. atazogorafobia, czyli strach przed byciem zapomnianym. Z tym problemem zmagają się np. Kuba Wójewódzki czy Michał Wiśniewski.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/04/terapie-dla-osob-niepelnosprawnych/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia