Białe zęby – najlepsze sposoby na ich uzyskanie

242

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sposoby na białe zęby

Piękny, biały uśmiech to nasza wizytówka, która nierzadko tworzy pierwsze wrażenie. Okazuje się, że w obecnym pędzie życia coraz trudniej nam o niego zadbać. Tymczasem w trosce o białe zęby mamy wiele domowych, sprawdzonych sposobów. Warto je wypróbować!

Domowe produkty

Chcąc cieszyć się białym uśmiechem, można sięgnąć po produkty codziennego użytku. Jednym z nich jest kwas askorbinowy. Zawarty w cytrynie, działa na zęby jak płyn wybielający. Pamiętajmy, że samo wcieranie cytryny w zęby może uszkodzić jej szkliwo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie płukanie jamy ustnej wodą z dodatkiem wyciśniętego soku. Z kolei alternatywnie wobec pasty do zębów warto czasem szczotkować je sodą oczyszczoną. Jabłko, gruszka, marchew – to produkty, których spożycie powoduje produkcje dużej ilości śliny, która także posiada właściwości wybielające zęby. Do płukania jamy ustnej można zastosować również olej rzepakowy, słonecznikowy, sezamowy lub lniany. Na białe zęby bardzo dobrze wpływa stosowanie kurkumy. Okazuje się, że wiele cennych właściwości zawiera również skórka od banana. Choć niejadalna, doskonale zwalcza kamień. W tym wypadku wystarczy polerować zęby jej wewnętrzną częścią przez około dwie minuty.

Białe zęby – czego unikać?

Wśród codziennie spożywanych produktów są takie, których lepiej unikać, jeśli chcemy się cieszyć białym uśmiechem. Niestety, tu czołowe miejsca zajmują kawa i herbata, bez których większość z nas prawdopodobnie nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Na efekt żółtych zębów narażeni są także palacze oraz smakosze czerwonego wina. Zły wpływ mają też barwniki zawarte m.in. w napojach energetycznych. Oczywistym wydaje się również maksymalne ograniczanie słodyczy.

Białe zęby – proste nawyki

Oprócz domowych sposobów, aby mieć białe zęby, stosujemy różne środki chemiczne. Warto jednak pamiętać, że nadmierne wybielanie zębów również nie jest dobre. W efekcie może dojść do uszkodzenia szkliwa, a same zęby ulegają przebarwieniom. O ich zdrowie możemy zadbać, wprowadzając w życie kilka prostych nawyków. Po pierwsze – myć zęby po każdym posiłku. W dobie intensywnego stylu życia dla wielu jest to problem. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie gumę do żucia bądź nić dentystyczną, by regularnie usuwać osadzające się resztki jedzenia. Po każdym posiłku należy płukać jamę ustną czystą wodą.

Skąd pochodzi problem?

Nie ma jednoznacznej przyczyny problemów przebarwienia szkliwa. Jednym z nich mogą być czynniki genetyczne. Białe zęby uzależnione są od kondycji szkliwa, które ochrania wewnętrzną cześć uzębienia. Jest ono jednocześnie bardzo cienkie, dlatego już niepozorne przyczyny mogą powodować jego uszkodzenie. Efekt przebarwionych zębów często spotykany jest u ludzi w starszym wieku.

Dlaczego warto dbać?

Warto podkreślić, że zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale i ochrona wielu innych narządów wewnętrznych – np. serca. Warto więc wdrażać przede wszystkim profilaktykę zapobiegającą próchnicy zęba, która z kolei zazwyczaj powoduje powstanie kamienia. Zdrowe zęby to także świeży oddech, dzięki któremu nie będziemy musieli mierzyć się z krępującymi sytuacjami.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/09/skutki-niedoboru-snu-jak-grozne/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia