Przegląd świątecznych filmów

201

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przegląd świątecznych filmów

Święta Bożego Narodzenia za pasem. To doskonały czas np. by w towarzystwie najbliższych obejrzeć dobrą ekranizację – oczywiście najlepiej w tematyce świątecznej. Co więcej, wiele tytułów już dziś można uznać za kultowe, do których od lat każdego roku chętnie powracamy. A które są wśród najpopularniejszych? Zapraszamy na przegląd świątecznych filmów.

Przegląd świątecznych filmów – rodzinne ciepło

Film „Kochajmy się od święta” w dowcipny i błyskotliwy sposób pokazuje, że na czas świąt warto odłożyć wszelkie spory. Choć nie jest to łatwe, to rodzina Cooperów udowadnia, że  jest to możliwe. Fabuła ukazuje splot takich wydarzeń jak: brak komunikacji z czteroletnią córką, sekretny romans siostry czy pojawienie się wyjątkowo konfliktowych krewnych. A wszystko to na wigilii u seniorki rodu, która postanawia zaprosić całą rodzinę na święta.

Przegląd świątecznych filmów – magia świąt

Kolejną klasyką wśród świątecznych filmów jest „Cud z 34 ulicy”, który opowiada historie człowieka, który wierzy w to, że jest Świętym Mikołajem. Gdy lokalna społeczność chce zbojkotować te teorie, zatrudnia się w centrum handlowym. Tam wysłuchując próśb dzieci i spełnia ich życzenia. Jako ciekawostkę warto dodać, że film jest remakiem tego samego tytułu, z 1947 roku. Święta to czas w którym powinniśmy mówić o uczuciach. „To właśnie miłość” to film, który splata historie z życia kilkunastu osób ukazujących różne historie miłośne. Jedni przeżywają kryzys w związku, inni nie potrafią znaleźć tej jedynej, drugiej połówki.

Przegląd świątecznych filmów – święta inaczej

A gdyby tak rzucić wszystko i polecieć w święta na Karaiby? Bohaterowie filmu „Święta Last Minute” dowiadują się, że ich jedyna córka nie spędzi z nimi Bożego Narodzenia. Podejmują decyzje, by wbrew sąsiedzkim tradycjom uciec na ten czas w ciepłe kraje. Wszystko jednak komplikuje się, gdy dziewczyna dzień przed wylotem rodziców informuje ich o swoim powrocie. Święta to czas obdarowywania – szczególnie najmłodszych. Kiedy główny bohater filmu „Świąteczna gorączka” obiecuje swojemu synowi pod choinkę jego wymarzoną zabawkę Turbo-Mana wie, że nie może go zawieźć. Szczególnie że małżeństwo z jego matką aktualnie przeżywa poważny kryzys. Fabuła ukazuje prawdziwy wyścig z czasem zdeterminowanego ojca.

Przegląd świątecznych filmów – ponadczasowe klasyki

„Holiday” to opowieść o dwóch kobietach, które pewnego dnia postanawiają zamienić się domami. Iris to redaktorka londyńskiej gazety. Z kolei Amanda pracuje w agencji produkującej zwiastuny filmowe. Gdy je poznajemy, obie przeżywają zawody miłosne. Sęk w tym, że każda z nich żyje w zupełnie dwóch różnych światach. A co z polskimi produkcjami? Tu od 2011 roku czołową pozycje zajmują „Listy do M”, czyli historia kilkunastu bohaterów, których losy wzajemnie przeplatają się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Ekranizacja doczekała się trzech kolejnych części. Przegląd świątecznych filmów nie mógłby zostać zamknięty inną pozycją niż „Kevin sam w domu”. Ośmioletni Kevin McCallister marzy, by zostać sam. Z powodu porannego pośpiechu jego rodzina wylatuje do Francji bez niego. Z czasem przekonuje się, że samotne życie nie jest zabawne – zwłaszcza gdy musi stanąć oko w oko z groźnymi włamywaczami. Dwa lata później powstała równie popularna kontynuacja produkcji, „Kevin Sam w Nowym Jorku”. 

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/21/depresja-wsrod-dzieci-skad-pochodzi/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia