Przegląd świątecznych filmów

0
8
Przegląd świątecznych filmów

Święta Bożego Narodzenia za pasem. To doskonały czas np. by w towarzystwie najbliższych obejrzeć dobrą ekranizację – oczywiście najlepiej w tematyce świątecznej. Co więcej, wiele tytułów już dziś można uznać za kultowe, do których od lat każdego roku chętnie powracamy. A które są wśród najpopularniejszych? Zapraszamy na przegląd świątecznych filmów.

Przegląd świątecznych filmów – rodzinne ciepło

Film „Kochajmy się od święta” w dowcipny i błyskotliwy sposób pokazuje, że na czas świąt warto odłożyć wszelkie spory. Choć nie jest to łatwe, to rodzina Cooperów udowadnia, że  jest to możliwe. Fabuła ukazuje splot takich wydarzeń jak: brak komunikacji z czteroletnią córką, sekretny romans siostry czy pojawienie się wyjątkowo konfliktowych krewnych. A wszystko to na wigilii u seniorki rodu, która postanawia zaprosić całą rodzinę na święta.

Przegląd świątecznych filmów – magia świąt

Kolejną klasyką wśród świątecznych filmów jest „Cud z 34 ulicy”, który opowiada historie człowieka, który wierzy w to, że jest Świętym Mikołajem. Gdy lokalna społeczność chce zbojkotować te teorie, zatrudnia się w centrum handlowym. Tam wysłuchując próśb dzieci i spełnia ich życzenia. Jako ciekawostkę warto dodać, że film jest remakiem tego samego tytułu, z 1947 roku. Święta to czas w którym powinniśmy mówić o uczuciach. „To właśnie miłość” to film, który splata historie z życia kilkunastu osób ukazujących różne historie miłośne. Jedni przeżywają kryzys w związku, inni nie potrafią znaleźć tej jedynej, drugiej połówki.

Przegląd świątecznych filmów – święta inaczej

A gdyby tak rzucić wszystko i polecieć w święta na Karaiby? Bohaterowie filmu „Święta Last Minute” dowiadują się, że ich jedyna córka nie spędzi z nimi Bożego Narodzenia. Podejmują decyzje, by wbrew sąsiedzkim tradycjom uciec na ten czas w ciepłe kraje. Wszystko jednak komplikuje się, gdy dziewczyna dzień przed wylotem rodziców informuje ich o swoim powrocie. Święta to czas obdarowywania – szczególnie najmłodszych. Kiedy główny bohater filmu „Świąteczna gorączka” obiecuje swojemu synowi pod choinkę jego wymarzoną zabawkę Turbo-Mana wie, że nie może go zawieźć. Szczególnie że małżeństwo z jego matką aktualnie przeżywa poważny kryzys. Fabuła ukazuje prawdziwy wyścig z czasem zdeterminowanego ojca.

Przegląd świątecznych filmów – ponadczasowe klasyki

„Holiday” to opowieść o dwóch kobietach, które pewnego dnia postanawiają zamienić się domami. Iris to redaktorka londyńskiej gazety. Z kolei Amanda pracuje w agencji produkującej zwiastuny filmowe. Gdy je poznajemy, obie przeżywają zawody miłosne. Sęk w tym, że każda z nich żyje w zupełnie dwóch różnych światach. A co z polskimi produkcjami? Tu od 2011 roku czołową pozycje zajmują „Listy do M”, czyli historia kilkunastu bohaterów, których losy wzajemnie przeplatają się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Ekranizacja doczekała się trzech kolejnych części. Przegląd świątecznych filmów nie mógłby zostać zamknięty inną pozycją niż „Kevin sam w domu”. Ośmioletni Kevin McCallister marzy, by zostać sam. Z powodu porannego pośpiechu jego rodzina wylatuje do Francji bez niego. Z czasem przekonuje się, że samotne życie nie jest zabawne – zwłaszcza gdy musi stanąć oko w oko z groźnymi włamywaczami. Dwa lata później powstała równie popularna kontynuacja produkcji, „Kevin Sam w Nowym Jorku”. 

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/21/depresja-wsrod-dzieci-skad-pochodzi/