Nick Vujicic – życie bez ograniczeń

331

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W dzieciństwie chciał odebrać sobie życie. Dziś jego wystąpienia przyciągają miliony na całym świecie. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci. Nick Vujcic – australijski ewangelizator i mówca motywacyjny pokazuje, że nie mając rąk i nóg, można żyć bez ograniczeń.

Nick Vujicic – trudne dzieciństwo w kochającej rodzinie

Słynny mówca urodził się z zespołem tetra-amelii, którego skutkiem okazał się całkowity brak kończyn. Niepełnosprawność Nicka wyszła na jaw dopiero po narodzinach, dlatego dla rodziców była prawdziwym szokiem. Jego matka, która jest zawodową pielęgniarką, przez długi czas obwiniała się, że w czasie ciąży nie zauważyła żadnych niepokojących symptomów. Pogrążeni w smutku krewni nie chcieli nawet złożyć rodzinie gratulacji. Ojciec Nicka jest pastorem, dlatego w swoich dzieciach (Nick Vujicic ma siostrę i brata) od zawsze zaszczepiał głęboką wiarę w Boga. Pomimo tragedii rodzice starali się wychować syna w taki sposób, by nie czuł się gorszy od reszty społeczeństwa. W tym celu posłali go do tradycyjnej szkoły. Nick Vujicic był pierwszym niepełnosprawnym dzieckiem w Australii, któremu zezwolono na uczęszczanie do normalnej placówki.

Nick Vujcicic – momenty zwątpienia

Niestety w dalszych etapach życia Nick był poniżany i gnębiony przez swoich rówieśników. Całkowity brak akceptacji otoczenia doprowadził do próby samobójczej, której dopuścił się, mając zaledwie osiem lat. Kiedy jako nastolatek przeżywał pierwsze zawody miłosne, ponownie mógł liczyć na wsparcie bliskich. Pewnego dnia rodzice pokazali mu artykuł o mężczyźnie, który, pomimo niepełnosprawności, nie zrezygnował ze swoich marzeń. W pewnym momencie Nick stwierdził, że nie może się poddać. Początkowo uczył się samodzielnie wykonywać proste, codzienne czynności. Z czasem, pomimo braku kończyn, zaczął jeździć na deskorolce czy grać na perkusji! Już jako nastolatek zaczął angażować się w różnego rodzaju akcje społeczne. Wreszcie doszedł do wniosku, że może zacząć inspirować innych ludzi z podobnymi problemami. Już po krótkim czasie jego wystąpienia zaczęły przyciągać coraz większą liczbę słuchaczy.

Nick Vujicic – historia wielkiej miłości

Jako nastolatek Nick Vujcic po licznych zawodach miłosnych wątpił, czy jakakolwiek kobieta będzie w stanie go pokochać. Na jednym ze swoich wystąpień poznał jednak swoją przyszłą żonę Kanae. Śliczna dziewczyna o japońsko-meksykańskich korzeniach od razu zwróciła jego uwagę. On swoją charyzmą także przyciągnął ją od pierwszego wejrzenia. W 2012 roku para wzięła ślub. Niespełna rok później na świat przyszedł ich pierwszy syn Kiyoshi, w 2015 r. drugi – Dejan, a w 2017 roku powitali na świecie bliźniaczki – Olivię i Ellie. Często zabawne perypetie w ich związku Nick i Kanae opisują w swojej książce „Miłość bez granic”.

Nick Vujicic – bezgraniczna wiara w Boga

Odpowiedzi na każdy problem Nick Vujicic szuka w Bogu, w którym znajduje swoje największe ukojenie. Jak sam przyznał, w kilku wywiadach miewał momenty, gdy był zły na cały świat ze względu na swoją niepełnosprawność. Wówczas zaczął skupiać nie nie na tym czego nie może mieć, a na tym, co jest w stanie podarować innym. O samej wierze natomiast mówi tak: „Nie możesz wiedzieć, co Bóg dla Ciebie zaplanował. Ale zaufaj mu i nie trać nadziei – nawet pośród najtrudniejszych okoliczności pamiętaj, że najlepsze jeszcze przed Tobą”! 

Czytaj także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/01/21/hejt-w-sieci-jak-z-nim-walczyc/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia