Sławne dzieci słynnych rodziców

0
65
Mateusz Damięcki

Zawsze mogą liczyć na ich wsparcie. Mimo to nie jest łatwo żyć w cieniu bliskich, nawet gdy już samemu udało się osiągnąć tak wiele. Sławne dzieci słynnych rodziców często oceniane są zbyt powierzchownie. Dlatego w wielu przypadkach musiały wykazać się jeszcze większą determinacją w drodze do sukcesu.

Sławne dzieci słynnych rodziców – ocena przez pokrewieństwo

Kiedy dziecko zaczyna podążać ścieżką sławnego rodzica, musi mierzyć się z rozmaitymi komentarzami, na przykład o z góry otwartych drzwiach do kariery. W Polsce jednym z doskonałych przykładów jest Grażyna Torbicka – dziennikarka, prezenterka, która dziś wychowała już niejedno pokolenie. Należy jednak pamiętać, że wybrała drogę swojej mamy – Krystyny Loski, która w swoich czasach była prawdziwą ikoną, tak jak dziś jest nią jej córka. Pozostając w temacie polskiego dziennikarstwa, mamy przykład Filipa Chajzera. Dziennikarz poszedł w ślady swojego ojca Zygmunta, który szerszej publiczności był doskonale znany m.in. jako gospodarz popularnego teleturnieju „Idź na całość”. Dziś obaj panowie cieszą się dużą popularnością wśród widzów. W zawodzie dziennikarza spełnia się również syn dziennikarki Katarzyny Dowbor, Maciej.

Sławne dzieci słynnych rodziców

Sławne dzieci słynnych rodziców – pasja rodzinną tradycją

W niektórych przypadkach talent przechodzi z pokolenia na pokolenie. Antoni Królikowski, aktor, a także prezenter telewizyjny, to syn słynnej pary aktorskiej – Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Jednak nie on jedyny w rodzinie od najmłodszych lat miał kontakt z kamerą. Swoich sił w aktorstwie próbuje także jego młodsza siostra Julia, która niemal od urodzenia gra Kasię Lubicz w serialu „Klan”. Dowodem rodzinnych powiązań artystycznych jest także aktor Mateusz Damięcki, syn aktora Macieja Damięckiego i starszy brat aktorki Matyldy Damięckiej. Wraz z siostrą od urodzenia mieli styczność z wielkim światem gwiazd. Jak wielokrotnie przyznał, wybranie tej drogi życia w przyszłości zdawało się być w pewnym sensie naturalne. Rodzinne przekazywanie pasji to nie tylko świat artystyczny. W ślad słynnej restauratorki Magdy Gessler podszedł jej syn Mateusz, który dziś także jest właścicielem trzech lokali.

Sławne dzieci słynnych rodziców – przykłady ze świata

Eliot Sumner jest liderką słynnego zespołu I Blame Coco. Sumner jest córką sławnego wokalisty Stinga, który na szczęście córki w karierze posługiwał się pseudonimem, a nie prawdziwym nazwiskiem. Dzięki temu Eliot mogła odciąć się od cienia sławy ojca i zacząć karierę muzyczną na własny rachunek. Z kolei Connor Cruise to adoptowany syn aktora Toma Cruise’a i aktorki Nicole Kidman. Chłopak próbował swoich sił w aktorstwie, gdzie mogliśmy go zobaczyć np. w filmie „Siedem dusz”. Obecnie stawia kroki w przemyśle muzycznym, prywatnie stroni od życia w błysku fleszy. Z pewnością łatwego życia nie miała amerykańska aktorka Rumer Willis. Córka Demi Moore i Bruce’a Willisa z kamerą miała styczność od urodzenia, i to dosłownie. W dzień, w którym przyszła na świat, jej matka wynajęła kamerzystę, który filmował poród! Czy ścieżka kariery była jej zatem pisana? 

Sławne dzieci słynnych rodziców

Foto: Wikimedia Commons

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=104469&preview=true – Rola cioci w wychowaniu dziecka