Sławne dzieci słynnych rodziców

300

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mateusz Damięcki

Zawsze mogą liczyć na ich wsparcie. Mimo to nie jest łatwo żyć w cieniu bliskich, nawet gdy już samemu udało się osiągnąć tak wiele. Sławne dzieci słynnych rodziców często oceniane są zbyt powierzchownie. Dlatego w wielu przypadkach musiały wykazać się jeszcze większą determinacją w drodze do sukcesu.

Sławne dzieci słynnych rodziców – ocena przez pokrewieństwo

Kiedy dziecko zaczyna podążać ścieżką sławnego rodzica, musi mierzyć się z rozmaitymi komentarzami, na przykład o z góry otwartych drzwiach do kariery. W Polsce jednym z doskonałych przykładów jest Grażyna Torbicka – dziennikarka, prezenterka, która dziś wychowała już niejedno pokolenie. Należy jednak pamiętać, że wybrała drogę swojej mamy – Krystyny Loski, która w swoich czasach była prawdziwą ikoną, tak jak dziś jest nią jej córka. Pozostając w temacie polskiego dziennikarstwa, mamy przykład Filipa Chajzera. Dziennikarz poszedł w ślady swojego ojca Zygmunta, który szerszej publiczności był doskonale znany m.in. jako gospodarz popularnego teleturnieju „Idź na całość”. Dziś obaj panowie cieszą się dużą popularnością wśród widzów. W zawodzie dziennikarza spełnia się również syn dziennikarki Katarzyny Dowbor, Maciej.

Sławne dzieci słynnych rodziców

Sławne dzieci słynnych rodziców – pasja rodzinną tradycją

W niektórych przypadkach talent przechodzi z pokolenia na pokolenie. Antoni Królikowski, aktor, a także prezenter telewizyjny, to syn słynnej pary aktorskiej – Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. Jednak nie on jedyny w rodzinie od najmłodszych lat miał kontakt z kamerą. Swoich sił w aktorstwie próbuje także jego młodsza siostra Julia, która niemal od urodzenia gra Kasię Lubicz w serialu „Klan”. Dowodem rodzinnych powiązań artystycznych jest także aktor Mateusz Damięcki, syn aktora Macieja Damięckiego i starszy brat aktorki Matyldy Damięckiej. Wraz z siostrą od urodzenia mieli styczność z wielkim światem gwiazd. Jak wielokrotnie przyznał, wybranie tej drogi życia w przyszłości zdawało się być w pewnym sensie naturalne. Rodzinne przekazywanie pasji to nie tylko świat artystyczny. W ślad słynnej restauratorki Magdy Gessler podszedł jej syn Mateusz, który dziś także jest właścicielem trzech lokali.

Sławne dzieci słynnych rodziców – przykłady ze świata

Eliot Sumner jest liderką słynnego zespołu I Blame Coco. Sumner jest córką sławnego wokalisty Stinga, który na szczęście córki w karierze posługiwał się pseudonimem, a nie prawdziwym nazwiskiem. Dzięki temu Eliot mogła odciąć się od cienia sławy ojca i zacząć karierę muzyczną na własny rachunek. Z kolei Connor Cruise to adoptowany syn aktora Toma Cruise’a i aktorki Nicole Kidman. Chłopak próbował swoich sił w aktorstwie, gdzie mogliśmy go zobaczyć np. w filmie „Siedem dusz”. Obecnie stawia kroki w przemyśle muzycznym, prywatnie stroni od życia w błysku fleszy. Z pewnością łatwego życia nie miała amerykańska aktorka Rumer Willis. Córka Demi Moore i Bruce’a Willisa z kamerą miała styczność od urodzenia, i to dosłownie. W dzień, w którym przyszła na świat, jej matka wynajęła kamerzystę, który filmował poród! Czy ścieżka kariery była jej zatem pisana? 

Sławne dzieci słynnych rodziców

Foto: Wikimedia Commons

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/?p=104469&preview=true – Rola cioci w wychowaniu dziecka

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia