Historia Kasi i Sławka – miłość bez barier

909

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Historia Kasi i Sławka

Kiedy pewnego dnia Kasia zamieściła w sieci ogłoszenie, że poszukuje kogoś, kto wyszedłby z nią na spacer, nie myślała, że w ten sposób spotka miłość swojego życia. Sławek był pierwszą osobą, która odpisała na jej wiadomość. Historia Kasi i Sławka to początkowo łącząca ich przyjaźń, która z czasem przerodziła się w wielką miłość.

Historia Kasi i Sławka – na przekór niepełnosprawności

Kasia Wolińska jako jedyna w Polsce choruje na zespół Jadassohna. Choroba wiąże się m.in. z wrodzoną osteoporozą, która powoduje łamliwość kości. Nauka chodzenia sprawiała Kasi ogromny ból. Jak się później okazało, kiedy tylko próbowała stanąć na nogach, jej kości zaczynały się łamać. Z czasem pojawił się niedowład lewej strony z porażeniem nerwu twarzowego. Początkowo Kasia chodziła o kulach, jednak od 15. roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Ponadto w ciągu dnia musi nakładać gorset ortopedyczny. Od prawie 10 lat zmaga się również ze złośliwym nowotworem tarczycy.

Historia Kasi i Sławka – pierwszy spacer

Kiedy Kasia dała ogłoszenie w sieci, że poszukuje osoby do towarzystwa na spacer, była akurat po rozstaniu z chłopakiem. Nie brała pod uwagę poszukiwania partnera na stałe. Ponieważ Kasia jest osobą niesamodzielną, potrzebuje wsparcia drugiej osoby także na spacerze. Sławek odezwał się jako pierwszy. Powiedział, że bardzo chętnie się z nią umówi, ale w godzinach wieczornych, ponieważ pracuje cały dzień. Kasia z kolei postanowiła nie informować go o szczegółach swojej choroby. Powiedziała jedynie, że jest brzydka i ma nadzieje, że od niej nie ucieknie. Już podczas pierwszego spaceru dostrzegli między sobą nić porozumienia. Wszystko jednak miało się sprowadzać wyłącznie do przyjaźni.

Historia Kasi i Sławka – narodziny miłości

Kasia i Sławek zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu nie tylko na spacerach. Z czasem pojawiło się coraz większe zaufanie. Opiekuńczość Sławka spowodowała, że Kasia zaczęła czuć się przy nim coraz bardziej swobodnie, szczególnie gdy potrzebowała pomocy przy najprostszych czynnościach. Z czasem oboje zaczęli marzyć o wspólnym mieszkaniu. Na szczęście udało się im znaleźć lokum w tym samym bloku, w którym mieszka mama Kasi. Początkowo parze było ciężko ze względu na to, że Kasia wymaga niemal całodobowej opieki, a Sławek pracuje cały dzień. Sławek, podobnie jak Kasia, z zawodu jest informatykiem. Po jakimś czasie udało mu się podjąć pracę zdalną, dzięki której bez problemu może łączyć obowiązki domowe z zawodowymi.

Historia Kasi i Sławka – walka pomimo wszelkich przeciwności

Para początkowo obawiała się, czy ich miłość przetrwa próbę czasu. Jak sami przyznają, w ich związku praktycznie w ogóle nie dochodzi do kłótni. Osoby przeprowadzające z nimi rozmowy często zadają pytanie o relacje intymne. W chwili obecnej jest to dość zamknięta sfera ich życia, jednak zgodnie twierdzą, że intymność można budować niekoniecznie tylko przez seks. Obecnie Kasia i Sławek nadal są bardzo szczęśliwi, choć przez pandemię koronawirusa żyją w ciągłym strachu o zdrowie. Najważniejsza jest dla nich jednak miłość, wzajemna relacja i okazywanie sobie czułości nawet w najdrobniejszych gestach.

Foto: Instagram

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/02/02/portale-randkowe-milosc-w-wirtualnych-czasach/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia