Radio dab+ jaki odbiornik wybrać do auta

952

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

radio dab+ jaki odbiornik do auta
Jaki odbiornik dab+ do auta

Radio dab+ jaki odbiornik wybrać do auta – co jest istotne

Przybliżę Ci Radio dab+ jaki odbiornik wybrać do auta by łatwiej było dokonać takiego wyboru. Czym się kierować, o czym pamiętać i na co zwracać uwagę by nie paść ofiarą manipulacji marketingowej. Tak nowe i zarazem nowoczesne technologicznie medium to czasem pole do popisu marketerów. Na dzisiaj kiedy piszę ten artykuł czyli kwiecień 2021 stan wprowadzania radiofonii jest taki: Polskie Radio nadaje kilka programów w największych aglomeracjach od 7 lat i dopiero przed rokiem pojawiły się niezależne rozgłośnie dab+. My prowadzimy Radio Bezpieczna Podróż które jako pierwsze w Europie jest tworzone przez zespół z niepełnosprawnościami.

Pierwsza uwaga to standard radia cyfrowego, pierwotnie był to DAB obecnie jest to DAB+. To bardzo ważne bo na rynku jest sprzęt bez plusa a to kompletnie różne i niekompatybilne systemy. DAB bez plusa nie będzie nic odbierać w Polsce i całej Europie. By móc cieszyć się najwyższej jakości odbiorem cyfrowym sugeruję zwrócić uwagę na markowych producentów. Nawet jeśli odbiornik powstał w Chinach to jeśli będzie pod renomowaną marką wszystko będzie ok. Tak więc tradycyjnie sugerujemy Sony, Panasonic, Clarion, Alpina czy Blaupunkt. Oczywiście nie sposób wymienić tu najważniejszych producentów ale wkrótce rozpoczynamy testy takich sprzętów więc będzie ich ocena.

odbiornik dab+ do auta
odbiornik dab+ do auta, Markowy Pionieer DEH

Radio dab+ jaki odbiornik wybrać do auta – może Pioneer ?

Dziś spróbuję przybliżyć Wam najważniejsze funkcje na które warto zwrócić uwagę na podstawie odbiornika DAB+ firmy Pionieer. PIONEER DEH-X8700DAB to radioodtwarzacz CD w rozmiarze 1 din jaki spotkaliśmy na półce MediaExpert. Jest to wyższa półka bo cena przekracza 800zł ale włąśnie dzięki temu mamy na pokładzie dużo istotnych właściwości. Jest to odbiornik mogący odbierać zarówno FM jak i DAB+. Taka możliwość powoduje że jeśli DAB+ danej stacji traci zasięg a ma ona również nadawanie analogowe to automat przełączy go w tryb FM. Taka właściwość SYMULTANICZNEGO odbioru pozwala na skorzystanie z większego zasięgu stacji.

Ważnym detalem jest łączność Bluetooth, dzięki niej możemy cyfrowo połączyć nie tylko telefon ale też i zewnętrzny odtwarzacz. Korzystając z pełni cyfrowych możliwości odtwarzacza dzięki DAB+ mamy najwyższą jakość odtwarzania wszystkich mediów. Odbiornik ma pamięć 24 stacji. Pamiętajcie że w DAB+ nie przeszukujemy eteru po częstotliwości nadawania. Odbiornik posiada funkcję listy odbieranych stacji którą wyświetla i możemy je zaprogramować w wyżej wymienionej pamięci. Ta sama stacja którą zaprogramujemy np. Radio Bezpieczna Podróż odbiornik sam zlokalizuje po nazwie choć pewnie w różnych miejscach nadawanie jest na różnych frekwencjach. Już wkrótce szczegółowe testy odbiorników dostępnych na naszym rynku. Słuchaj nas bezpośrednio z linku https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

radio dab+ jaki odbiornik do auta
Radio dab+ co wybrać do auta

czytaj też Radio dab+ odbiornik w domu

albo Wywiad z Anną Dymną prowadzi Dominik Kubalski

poniżej pokazane jak zaprogramować stacje DAB+

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia