Dramatyczne losy laureatek miss piękności

542
dramatyczne losy laureatek miss

Wybory miss piękności to konkursy, które mają wieloletnią tradycję. Dla większości zwyciężczyń wygrana staje się początkiem sukcesów. W historii konkursów zapisało się jednak wiele tragicznych przykładów kobiet, które przyćmiły splendor tej sławy. Przypominamy, jak potoczyły dramatyczne losy laureatek konkursów miss piękności.

Dramatyczne losy laureatek miss piękności – zabójcza miłość

Po zdobyciu tytułu Miss Polski w 1991 roku Agnieszka Kotlarska otrzymywała propozycje pracy u najlepszych projektantów na świecie. 27 sierpnia 1996 roku została śmiertelnie ugodzona nożem. Sprawcą zdarzenia był jej psychicznie niezrównoważony wielbiciel. Modelka osierociła 2.5-letnią córeczkę, a jej zabójca został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Magdalena Jaworska była nie tylko zdobywczynią tytuły Miss Polonia z 1984 roku, ale i dziennikarką oraz projektantką mody. W lipcu 1994 roku uległa porażeniu prądem, gdy podczas kąpieli do wanny niespodziewanie wpadła suszarka do włosów. Kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Mimo kilkudniowej hospitalizacji nie udało się jej uratować. Maria Susane Flores Gamez, Miss Meksykańskiego stanu Sinaloa, w chwili śmierci miała zaledwie 20 lat. Dziewczyna zginęła podczas wymiany ognia pomiędzy żołnierzami a członkami jednego z gangów. Przy jej ciele znaleziono karabin. Według doniesień lokalnych władz meksykanka należała do grupy przestępczej.

Dramatyczne losy laureatek miss piękności – skandale

Okazuje się, że sensacyjne wydarzenia związane z laureatkami tytułu miss miały miejsce już pierwszej połowie XX wieku. W 1930 roku Zofia Batycka bez trudu zdobyła tytuł Miss Polonia. Rok później triumfatorka wywołała prawdziwy skandal, gdy oznajmiła, że nie zamierza oddawać korony. Tym samym uniemożliwiła organizację kolejnego konkursu. W kolejnych latach opinii publicznej znana była głównie dzięki burzliwym romansom. Podobnie w 1985 roku wybory Miss Polonia upłynęły pod znakiem ogromnej afery. Tamtego wieczoru szczególne uznanie publiczności zdobyła Krystyna Żyła, jednak ostatecznie koronę miss zdobyła Zuzanna Cembrowska. W mediach zaczęły krążyć plotki, że wynik został ustawiony, a świeżo upieczona Miss Polonia z widowni została obrzucona pomidorami i obraźliwymi wyzwiskami.

Dramatyczne losy laureatek

Dramatyczne losy laureatek miss piękności – przestępstwa

Linor Abargil to izraelska modelka, która w 1998 roku zdobyła tytuł Miss Świata. Kilka tygodni przed konkursem kobieta padła ofiarą gwałtu. Sprawcą był Uri Sholmo – jej ówczesny agent. Mężczyzna początkowo został zwolniony z aresztu ze względu na brak dowodów w sprawie. Następnie będąc poszukiwanym międzynarodowym listem gończym przez władze izraelskie, został aresztowany i skazany na 16 lat więzienia. Wyrok ustanowiono na podstawie dowodów z materiału genetycznego znalezionego w samochodzie mężczyzny. 3 czerwca 2018 roku media obiegła informacja o tragicznej śmierci zwyciężczyni konkursu Miss Universe Beauty. Sania Szakirowa zginęła w wypadku samochodowym. Kobieta wracała do domu taksówką, w której oprócz niej i kierowcy znajdował się drugi 31-letni mężczyzna. Według m.in. rosyjskich mediów auto z impetem uderzyło w ścianę wiejskiego cmentarza. Sania Szakirowa osierociła troje dzieci, które na co dzień wychowywała samotnie.  

Foto: Wikimedia Commmons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/03/gwiazdy-jednego-przeboju/