Dramatyczne losy laureatek miss piękności

795

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dramatyczne losy laureatek miss

Wybory miss piękności to konkursy, które mają wieloletnią tradycję. Dla większości zwyciężczyń wygrana staje się początkiem sukcesów. W historii konkursów zapisało się jednak wiele tragicznych przykładów kobiet, które przyćmiły splendor tej sławy. Przypominamy, jak potoczyły dramatyczne losy laureatek konkursów miss piękności.

Dramatyczne losy laureatek miss piękności – zabójcza miłość

Po zdobyciu tytułu Miss Polski w 1991 roku Agnieszka Kotlarska otrzymywała propozycje pracy u najlepszych projektantów na świecie. 27 sierpnia 1996 roku została śmiertelnie ugodzona nożem. Sprawcą zdarzenia był jej psychicznie niezrównoważony wielbiciel. Modelka osierociła 2.5-letnią córeczkę, a jej zabójca został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Magdalena Jaworska była nie tylko zdobywczynią tytuły Miss Polonia z 1984 roku, ale i dziennikarką oraz projektantką mody. W lipcu 1994 roku uległa porażeniu prądem, gdy podczas kąpieli do wanny niespodziewanie wpadła suszarka do włosów. Kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Mimo kilkudniowej hospitalizacji nie udało się jej uratować. Maria Susane Flores Gamez, Miss Meksykańskiego stanu Sinaloa, w chwili śmierci miała zaledwie 20 lat. Dziewczyna zginęła podczas wymiany ognia pomiędzy żołnierzami a członkami jednego z gangów. Przy jej ciele znaleziono karabin. Według doniesień lokalnych władz meksykanka należała do grupy przestępczej.

Dramatyczne losy laureatek miss piękności – skandale

Okazuje się, że sensacyjne wydarzenia związane z laureatkami tytułu miss miały miejsce już pierwszej połowie XX wieku. W 1930 roku Zofia Batycka bez trudu zdobyła tytuł Miss Polonia. Rok później triumfatorka wywołała prawdziwy skandal, gdy oznajmiła, że nie zamierza oddawać korony. Tym samym uniemożliwiła organizację kolejnego konkursu. W kolejnych latach opinii publicznej znana była głównie dzięki burzliwym romansom. Podobnie w 1985 roku wybory Miss Polonia upłynęły pod znakiem ogromnej afery. Tamtego wieczoru szczególne uznanie publiczności zdobyła Krystyna Żyła, jednak ostatecznie koronę miss zdobyła Zuzanna Cembrowska. W mediach zaczęły krążyć plotki, że wynik został ustawiony, a świeżo upieczona Miss Polonia z widowni została obrzucona pomidorami i obraźliwymi wyzwiskami.

Dramatyczne losy laureatek

Dramatyczne losy laureatek miss piękności – przestępstwa

Linor Abargil to izraelska modelka, która w 1998 roku zdobyła tytuł Miss Świata. Kilka tygodni przed konkursem kobieta padła ofiarą gwałtu. Sprawcą był Uri Sholmo – jej ówczesny agent. Mężczyzna początkowo został zwolniony z aresztu ze względu na brak dowodów w sprawie. Następnie będąc poszukiwanym międzynarodowym listem gończym przez władze izraelskie, został aresztowany i skazany na 16 lat więzienia. Wyrok ustanowiono na podstawie dowodów z materiału genetycznego znalezionego w samochodzie mężczyzny. 3 czerwca 2018 roku media obiegła informacja o tragicznej śmierci zwyciężczyni konkursu Miss Universe Beauty. Sania Szakirowa zginęła w wypadku samochodowym. Kobieta wracała do domu taksówką, w której oprócz niej i kierowcy znajdował się drugi 31-letni mężczyzna. Według m.in. rosyjskich mediów auto z impetem uderzyło w ścianę wiejskiego cmentarza. Sania Szakirowa osierociła troje dzieci, które na co dzień wychowywała samotnie.  

Foto: Wikimedia Commmons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/03/gwiazdy-jednego-przeboju/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia