Jen Bricker-Bauer – historia sportsmenki

3188

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jen Bricker-Bauer

Austriaczka Jen Bricker-Bauer urodziła się bez kończyn dolnych. W dodatku tuż po narodzinach została porzucona przez swoich biologicznych rodziców. Kobieta od zawsze pragnęła zostać gimnastyczką. Dziś nie tylko realizuje się w swojej pasji, ale jednocześnie inspiruje innych. Co więcej, udowadnia, że prawdziwa niepełnosprawność jest wyłącznie w ludzkich głowach. 

Jen Bricker-Bauer – miłość w szczęśliwej rodzinie

Jennifer przyszła na świat 1 października 1987 roku w Stanach Zjednoczonych. Córka rumuńskich emigrantów została oddana do adopcji tuż po narodzinach. Dziewczynka od razu podbiła jednak serca ludzi wokół siebie. Dowodem może być fakt, że jej adopcją zainteresowanych było blisko 300 par. Ostatecznie Jen trafiła do wspaniałej rodziny Sharon i Geralda Brickerów. W chwili adopcji małżeństwo wychowywało już trzech synów, jednak zawsze marzyło o córce. Rodzina zapewniła jej szczęśliwe życie, a Jen do dziś wspaniale wspomina swoje dzieciństwo. To właśnie rodzice od zawsze rozbudzali w niej wiarę we własne możliwości. Pasją Jen od zawsze była gimnastyka artystyczna. Jej idolką w tej dziedzinie była amerykańska zawodniczka – Dominique Moceanu.

Jen Bricker-Bauer – siostra gwiazdy

Pewnego dnia Jennifer odbyła szczerą rozmowę ze swoimi adopcyjnymi rodzicami. Dowiedziała się od nich, że jej biologiczni rodzice oddali ją, gdyż obawiali się odpowiedzialności związanych z wychowywaniem niepełnosprawnego dziecka. Jen dowiedziała się od nich także, iż jej pierwotne nazwisko to Moceanu. Kobieta od razu zaczęła kojarzyć fakty, będąc pewna, że jest krewną swojej idolki – wyżej wspomnianej Dominique. Dzięki zatrudnieniu prywatnego detektywa okazało się, że kobiety są siostrami. Na jaw wyszło również, że oddanie Jennifer do adopcji było także spowodowane dynamicznie rozwijającą się karierą Dominique. Ich ojciec bał się, że koszty związane z rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka zakończą sportowe plany starszej córki. Ostatecznie siostry nie tylko się poznały, ale i polubiły. Jen nie ma również żalu do swoich biologicznych rodziców. Dziś, oprócz gimnastyki artystycznej, kobieta zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem wykładów motywacyjnych. Ogromnym osiągnięciem życiowym był dla niej m.in. finałowy występ podczas trasy koncertowej Britney Spears.

Jen Bricker-Bauer

Jen Bricker-Bauer – przyszła wielka miłość

W życiu codziennym Jen kocha sport. Jak sama przyznaje, w żadnym stopniu nie czuje się osobą niepełnosprawną. Dowodem może być, chociażby fakt, że w zawodach sportowych zawsze konkurowała wyłącznie z gimnastyczkami pełnosprawnymi. W 2018 roku, podczas jednego z eventów, Austriaczka poznała Dominika Bauera – swojego przyszłego męża. Po kilku miesiącach korespondencji mężczyzna zdecydował się na podróż do USA, by zdobyć wybrankę swojego serca. Już po sześciu miesiącach Dominik poprosił Jen o rękę. Dziś są szczęśliwym małżeństwem. Oprócz wystąpień motywacyjnych Jennifer zajmuje się również pisaniem książek. Kobieta jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie fani mogą podejrzeć m.in. kulisy jej szczęśliwego życia z mężem oraz relacje z podroży po całym świecie. 

Przeczytaj także: Christopher Reeve – historia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia