Strefa Płatnego parkowania na Żoliborzu – rozmowa z Joanną Tucholską

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Strefa płatnego parkowania na Żoliborzu to temat, który w ostatnim czasie rozgrzewa emocje mieszkańców tej warszawskiej dzielnicy. O kwestii płatnego parkowania na tym terenie rozmawiamy z radną dzielnicy Żoliborz Joanną Tucholską. W programie realizowanym przez Radio Bezpieczna Podróż we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz portalem Północna Ćwiartka pytamy radną o to, jakie zmiany już niebawem czekają żoliborzan. Przy których ulicach przybędzie miejsc do parkowania, a gdzie ich ubędzie? Czy w nowej organizacji strefy płatnego parkowania przewidziano miejsca dla osób niepełnosprawnych? Czy nowe miejsca parkowania oznaczają wycinkę starych drzew? Jakie jeszcze inne rozwiązania przewiduje projekt przygotowany przez ZDM Warszawa?

O tym wszystkich dowiesz się z naszego programu. Posłuchaj:

Strefa płatnego parkowania na Żoliborzu – rozmowa z Joanną Tucholską

Joanna Tucholska zasiada w komisjach: Budżetu i Przedsiębiorczości, Infrastruktury, Edukacji. O sobie mówi, że jest żoliborzanką z urodzenia i z wyboru serca. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny im F. Chopina w klasie skrzypiec. Jest również absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Oświatą. W stołecznym samorządzie obecna od 2006 roku. W latach była Przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Inicjatyw Obywatelskich. Z kolei w kadencji 2010-2014 pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Infrastruktury i Bezpieczeństwa.

Najważniejsze osiągnięcia to m.in. doprowadzenie do konsultacji społecznych, w wyniku których utworzona została nowa linia autobusowa na Żoliborzu Południowym. Z jej inicjatywy zrezygnowano również z solenia ulic, będących w zarządzie dzielnicy. Jako radna Joanna Tucholska przyczyniła się także do zmiany organizacji ruchu na Kępie Potockiej, dzięki czemu udało się ocalić dużą zieloną przestrzeń parkową. Oprócz pracy w komisjach angażuje się mocno we współpracę z mieszkańcami i rozwiązywanie ich problemów. Przewodniczy też cyklicznym spotkaniom żoliborzan z przedstawicielami służb porządkowych: Policją i Strażą Miejską, poświęconym poprawie bezpieczeństwa w dzielnicy. Na co dzień jest Dyrektorem Marketingu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Prywatnie mama Julii.

Zainteresował cię temat dzielnic północnej Warszawy? Przeczytaj i posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/07/bielany-i-zoliborz-na-sportowo/

Brak postów do wyświetlenia