Bielany i Żoliborz na sportowo

264

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gościem kolejnego odcinka audycji realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka jest Krzysztof Szujecki. Ten pasjonat polskiego sportu przedstawia nam Bielany i Żoliborz na sportowo. Z naszego programu dowiecie się między innymi, czy król Zygmunt III Waza po przeniesieniu stolicy do Warszawy grywał w niej w piłkę, co miał wspólnego z Marymontem Kazimierz Górski czy co działo się na terenie dzisiejszej AWF podczas II wojny światowej. Wspominamy również Marszałka Józefa Piłsudskiego i doktor Eugenię Lewicką w kontekście genezy Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego oraz znakomitych wychowanków tejże kuźni sportowych talentów. W rozmowie z Krzysztofem Szujeckim przypominamy przedwojenne i powojenne dzieje RKS Marymont, jako najstarszego klubu sportowego stolicy.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Krzysztof Szujecki – Bielany i Żoliborz na sportowo 1
Krzysztof Szujecki – Bielany i Żoliborz na sportowo 2

Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/30/co-nowego-w-muzeum-sportu-i-turystyki/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia