Restauracja ZDRÓWKO przyjazna seniorom

514

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

Restauracja ZDRÓWKO w Legionowie to jeden z tych lokali gastronomicznych, który można określić mianem przyjaznego seniorom. Przystępne ceny oraz zdrowe i smaczne obiady to jedne z jego największych atutów. Dodatkowo, co warto podkreślić jest to Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracują osoby z niepełnosprawnościami. Twórcy restauracji – Fundacja EMANIO ARCUS – stworzyła w jednym miejscu przestrzeń sprzyjającą propagowaniu zdrowego żywienia, jak i wzajemnej społecznej integracji. W tym przypadku chodzi o integrację seniorów z osobami niepełnosprawnymi.

Restauracja ZDRÓWKO – jedyny taki ZAZ w mieście

Przystępna cena oraz smaczne i zdrowe obiady, przygotowane ze świeżych produktów, a do tego letni ogródek z mini zoo, tak pokrótce można scharakteryzować legionowską Restaurację ZDRÓWKO. Bez wątpienia jest to lokal przyjazny wszystkim, a w szczególności seniorom, których żywieniowe preferencje i potrzeby są wyjątkowo  uwzględniane przy tworzeniu codziennego menu. Co warto podkreślić Restauracja ZDRÓWKO przy ulicy Jagiellońskiej 10 jest Zakładem Aktywności Zawodowej. Jedynym takim w mieście, w którym pracuje kilkanaście osób z niepełnosprawnościami. Udało się więc twórcom lokalu – Fundacji EMANIO ARCUS – stworzyć w jednym miejscu przestrzeń sprzyjającą propagowaniu zdrowego żywienia, jak i wzajemnej społecznej integracji, w tym przypadku seniorów z osobami niepełnosprawnymi.

dav

Smaczna kuchnia bez polepszaczy

W codziennej ofercie restauracji obok dania głównego znajdują się również dwa lub trzy inne dania do wyboru. W tym także z kuchni wegańskiej oraz zupy i pyszne niskokaloryczne desery. Szef kuchni ZDRÓWKA stawia na warzywa i owocowe sezonowe. Co ważne w menu nie brakuje również potraw typowo polskich, takich jak: pierogi, kluski leniwe czy tradycyjny schabowy. To, co wyróżnia kuchnię w ZDRÓWKU od innych ofert na rynku to zdrowe gotowanie. W potrawach restauracji nie ma nadmiaru soli i cukru, wszelkich polepszaczy i wzmacniaczy smaku typu glutaminian sodu. Unika się tutaj też smażenia potraw na głębokim oleju.

sdr

Restauracja ZDRÓWKO – przyjazna przestrzeń i mini zoo

Także wielkość lokalu i rozmieszczenie w nim stolików sprzyja swobodnemu przemieszczaniu się po nim klientów. Bez problemu mogą się tutaj poruszać chodzący o kulach bądź korzystających z wózka inwalidzkiego. Sanitariaty w restauracji zostały również zaprojektowane z myślą o osobach mogących mieć problem w poruszaniu się. Z pewnością sporą atrakcją Restauracji ZDRÓWKO jest istniejące przy niej mini zoo. Opieka nad zwierzętami stanowi część codziennej rehabilitacji zatrudnionych w lokalu osób z niepełnosprawnościami. Najwięcej uwagi przyciąga kangur, ocalony z pożarów buszu w Australii.  Wyjątkowo przyjemnie jest więc zjeść smaczny i zdrowy obiad, siedząc na stylowo urządzonym tarasie, zacienionym markizą od nadmiaru słońca i spoglądając na piękne ptaki, przechadzające się tuż obok, za specjalnym ogrodzeniem. Dla zmotoryzowanych klientów przewidziano bezpłatny parking.

dig

Integracja społeczna

Restauracja ZDRÓWKO działa w Legionowie od października 2019 roku.   Pracownicy w niej zatrudnieni podkreślają przede wszystkim rodzinną atmosferę w pracy, co automatycznie przenosi się też na zadowolenie ze strony klientów. Ponadto zatrudnieni niepełnosprawni cieszą się, że znalazło się miejsce, w którym mogą realizować się zawodowo i społecznie. Co więcej – pragną być przykładem dla innych niepełnosprawnych, że warto walczyć o swoje marzenia. W tej sposób społeczeństwo doskonale się integruje.

Zapraszamy do Restauracji ZDRÓWKO – Legionowo, ul. Jagiellońska 10,

tel. 505 337 904

Facebook.com/Zdrówko-Legionowo

Restauracja serwuje dania na miejscu, na wynos i na dowóz.  

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00

W soboty – realizujemy imprezy okolicznościowe

Chcesz wiedzieć więcej na temat Restauracji ZDRÓWKO? Przeczytaj koniecznie: Restauracja ZDRÓWKO w Legionowie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia