Robert Lewandowski – czym jeździ piłkarz?

1337

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

robert lewandowski
fot. Wikimedia Commons

Pomimo sromotnej porażki podczas ostatniego Euro 2021 Robert Lewandowski wciąż pozostaje gwiazdą, o czym świadczą również auta, jakie stoją w jego garażu. Sprawdźmy je!

Z murawy za kierownicę

Bycie piłkarzem, zwłaszcza tym naprawdę dobrym, wiąże się z wielogodzinnymi treningami, wymagającymi wytrwałości i niezłomnego charakteru. W nagrodę zawodnik otrzymuje sławę, uwielbienie tysięcy, a czasem i milionów kibiców – a także horrendalnie duże pieniądze. Podczas tegorocznych rozgrywek Euro panowie z polskiej reprezentacji najwyraźniej wystarczyło zadowolenie się tym ostatnim, bo przecież nie grali za darmo. Nawet, jeżeli nie udało im się wyjść z grupy. I znów musieliśmy odśpiewać tradycyjne „Polacy, nic się nie stało”, podczas gdy naszym orłom nie pozostało nic innego, jak szukać pocieszenia w ramionach swoich partnerek, w kochających oczach dzieci, w bezpiecznym zaciszu luksusowych apartamentów. I za kierownicą równie – a może i bardziej – luksusowych aut. Śmiemy wątpić, że panowie potrzebują jakiegokolwiek pocieszenia, bo – patrząc na samochody, jakie mają w swoim posiadaniu – powodów do zmartwień raczej nie brakuje. Przykładem jest chociażby stan posiadania Roberta Lewandowskiego.

Czym jeździ Robert Lewandowski?

Skasowawszy zdecydowanie największą gażę za udział w Euro 2021 spośród wszystkich swoich kolegów w reprezentacji, Robert Lewandowski pojechał na zasłużony (czyżby?) urlop. I choć wiele poszło nie tak, to wydaje się, że Lewy póki co nie musi martwić się o swoją przyszłość i może spokojnie planować zakup kolejnego auta. A w ich temacie piłkarz lubi trzymać równie światowy poziom, co na murawie (oczywiście zapominamy o Euro!). Najczęściej jeździ Audi – ma z tą marką umowę sponsorską. Napastnik Bayernu Monachium w drodze z i na treningi jeździ więc zamiennie modelem RS6 lub RS7. To są jednak auta podarowane mu przez koncern. Za własne pieniądze piłkarz kupuje znacznie droższe auta. Niedawno piłkarz nabył samochód, który klasą bije na głowę wszystkie dotychczasowe. Chodzi o zielonego Bentleya Continentala GT Convertible. Wartość samochodu szacuje się na 1,5 miliona złotych.

robert lewandowski
Ciemnoszafirowy Bentley Continental GT Convertible z 2020 roku / fot. Wikimedia Commons

Co jeszcze znajdziemy w garażu (a raczej garażach) Lewandowskiego? Innym luksusowym autem jest Mercedes Maybach S 560. Kiedy Lewy ma ochotę przesiąść na coś bardziej dynamicznego, czeka na niego coś specjalnego. Wspaniałe, rzadkie Porshe 911 Speedster zawiera podwójnie doładowany silnik V8. Jakby tego było mało, czwartym posiadanym przez Roberta Lewandowskiego jest Merceder G 63 AMG. W przeszłości Lewy przeżywał najwyraźniej fazę „włoską”, ponieważ widywano go za kierownicą takich modeli jak sportowe Maserati Granturismo Sport czy 740-konne Ferrari F12 Berlinetta, wyposażone w 6,3-litrowy silnik V12. Jak widać, napastnik Bayernu kocha szybkie samochody. Co więcej, dzięki rozmaitym kursom potrafi je świetnie prowadzić. Z kolei jako ojciec ma też w zanadrzu solidne rodzinne auta. Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno, jako mniej znany zawodnik, jeździł Daewoo Matizem i Fordem Sierrą…

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia