Rusza II część cyklu ŻTC BIKE RACE 2021

0
21

ŻTC BIKE RICE już czas na drugą tegoroczną część tego cyklu kolarskiego. Już w najbliższą niedzielę, 25 lipca, odbędzie się szósty etap cyklu ŻTC BIKE RACE 2021. Najlepsi amatorzy kolarstwa pojawią się w Białej Rawskiej. Patronem medialnym imprezy jest nasz portal i Radio Bezpieczna Podróż.

Niedzielna rywalizacja rozgrywać się będzie w sąsiedztwie urokliwego kąpieliska. Zawodnicy wystartują z ul. Polnej na wysokości boiska piłkarskiego. Następnie skręcą w prawo i dalej już trasa poprowadzi ich kolejno przez Marianów, Chrząszczewek, Frampol, Babsk, Gołyń, Chrząszczew, Narty, Zakrzew, aż z powrotem do Białej Rawskiej. Tutaj ulicami Topolową i Narutowicza, do Polnej, gdzie stanie także meta wyścigu. Łącznie niedzielna runda liczyć będzie 25 kilometrów, a ilość okrążeń do pokonania zależna jest od kategorii wiekowej.

– Po krótkiej przerwie zapraszamy, na drugą część cyklu. Już w najbliższą niedzielę spotkamy na Wysoczyźnie Rawskiej. Zapowiada się dobra pogoda do ścigania, trasa została odpowiednio przygotowana. Do zobaczenia w Białej Rawskiej – zachęca do udziału w zawodach, dyrektor cyklu i prezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów Wojciech Pawelec.

Łącznie z etapem w Białej Rawskiej do rozegrania pozostało jeszcze  sześć etapów. Oprócz najbliższego wyścigu kolarze ścigać się będą w Mińsku Mazowieckim (1 sierpnia), Nieborowie (15 sierpnia), Górze Kalwarii (21 sierpnia), Warce (22 sierpnia) oraz Żyrardowie (29 sierpnia).

Szczególnej uwadze polecamy ściganie w Warce. Podczas tego etapu specjalne koszulki Mistrzów 700-lecia Warki otrzymają zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ponadto tego dnia w Warce odbędą się również Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także: 4. i 5. etap ŻTC BIKE RACE 2021