Kampery – ile kosztuje wynajęcie?

Podróżowanie kamperem robi się coraz bardziej popularne, a może by tak wynająć kamper na parę dni i...

605

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kampery

Podróżowanie kamperem cieszy się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Niezależność i swoboda to tylko przykładowe zalety takiego rozwiązania. Na co jednak warto zwrócić uwagę przed jego wynajęciem? Czy kampery wiążą się z dużym wydatkiem? 

Kampery – opłaty 

Koszty wynajmu kampera uzależnione są od kilku czynników. Powinniśmy wziąć pod uwagę m.in. markę oraz wyposażenie – im nowszy model, tym wyższa jest jego cena. Bardzo ważny jest również termin planowanej podróży. W sezonie wysokim, czyli od czerwca do września, koszt wynajmu jest dużo większy. Jesienią i zimą starsze modele można znaleźć w cenie od 300 złotych za dobę. Średniej klasy kamper w sezonie letnim nie powinien kosztować więcej, niż 600 złotych za dobę. Doba w luksusowym kamperze w czasie wakacji może jednak wynosić nawet 1000 złotych. Do ceny wynajmu należy także doliczyć dodatkowe opłaty. Jedną z nich jest opłata serwisowa, w której zawarte jest m.in. umycie pojazdu z zewnątrz i w środku. Jej koszt wynosi około 400 zł. Ważnym punktem jest także ubezpieczenie. Przed podróżą warto sprawdzić, jakie ewentualne szkody pokrywa. Jeśli interesuje Cię wynajem kamperów, polecamy sprawdzić ofertę firmy MSKAMP, gdzie znajdziesz szeroki wybór pojazdów dopasowanych do różnorodnych potrzeb i preferencji podróżniczych

Kampery – wybierz najlepszą ofertę 

Do kosztów wynajmu kampera należy również wliczyć kaucję. To właśnie z niej pokrywane są ewentualne szkody czy inne nieprzewidziane zdarzenia losowe, np. zgubienie kluczyków. Kaucja może wynosić od 3 do 6 tysięcy złotych. Przy wynajmie kampera warto też zastanowić się nad niezbędnym dodatkowym wyposażeniem. Akcesoria kuchenne czy meble niekiedy również wymagają dodatkowej opłaty. Warto pamiętać, że często w umowie wynajmu zostaje zawarty dziennik limitu kilometrów. Oznacza to, że każdy dodatkowy kilometr wiąże się z większymi wydatkami. W przypadku wynajmu kampera kosztowne jest również paliwo. Przeciętny model spala bowiem około 15 litrów. Kamper, tak jak każdy pojazd, powinien przejść ogólny przegląd. W tym celu warto sprawdzić, czy w okolicy znajduje się jakiś serwis, a następnie umówić się na przeprowadzenie przeglądu. Należy także sprawdzić, czy dane w dokumentach zgadzają się umieszczonymi na podjeździe. Trzeba też zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia lub ślady napraw. 

Kampery

Kampery – wymarzone wakacje 

Wynajem kampera może mieć zarówno swoje wady, jak i zalety. Wszystko zależy od tego, czy odpowiada nam taki sposób podróżowania. Wielkość pojazdów powoduje, że ich kierowcy często miewają problemy z zaparkowaniem. Przed wynajmem kamper należy dokładnie sprawdzić także od wewnątrz. Zapach stęchlizny jest oznaką, że gdzieś znajdują się przecieki. Należy też sprawdzić wszelkie zakamarki, na których nie powinno być śladów pleśni. Wynajmujący powinni także przyjrzeć się tapicerce, meblom oraz sprawdzić bojler, pompę wody i klimatyzację. Jak widać podróżowanie kamperem wiąże się z dość sporym wydatkiem. Mimo to wrażenia podczas takich wakacji mogą okazać się bezcenne i tym samym zrekompensować dodatkowe koszty. Nasza propozycja to wyprawa do Norwegii kamperem, cudowne bezludne miejsca do obcowania z przyrodą sam na sam. Więcej propozycji nie tylko do Norwegii

Foto: Canva.com

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia