Długa podróż samochodem – porady

321

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podróż samochodem

Podróż samochodem jest ekscytująca, ale potrafi także zmęczyć. Najważniejsze jednak, by solidnie ją zaplanować. Dzięki temu można uniknąć wielu przykrych zdarzeń na trasie. Wystarczy przestrzegać kilka drobnych zasad i droga do celu stanie się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. 

Podróż samochodem – bezpieczne auto 

Kontrola stanu technicznego auta to priorytet przed wyruszeniem w trasę. Jeśli wiecie o jakichś zaległych usterkach lub Wasz samochód dawno nie był na przeglądzie – nie odkładajcie tego na później. W przeciwnym razie narazicie się na niepotrzebne koszty oraz holowanie samochodu w „szczerym polu”. Warto sprawdzić m.in. poziomy płynów eksploatacyjnych, stan opon, światła i żarówki czy wycieraczki. Internet to kopalnia wiedzy, także tej związanej z planowaniem podróży. Korzystając z map internetowych, możecie sprawdzić, która trasa jest najbezpieczniejsza. Przykładem są górskie drogi, które często bywają zamknięte. Z kolei planując zagraniczną podróż, szczególnie warto sprawdzić wysokość opłat na autostradach. Dziś większość kierowców korzysta z nawigacji GPS. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Wystarczy jednak gorszy zasięg, a urządzenie może przestać działać. W tej sytuacji przyda się mapa w formie papierowej. Dzień poprzedzający dłuższą podróż kierowcy powinni przeznaczyć także na odpoczynek i regenerację. 

Podróż samochodem – zadbaj o siebie 

Długa podróż samochodem to obciążenie dla naszego ciała, dlatego pamiętajmy o przerwach. Nie ma określonej reguły, co ile godzin warto robić przystanki.Z pewnością warto wykorzystać je na to, by napić się wody i przekąsić coś lekkiego. Warto też zrobić kilka prostych ćwiczeń, by pobudzić krążenie. Dodajmy, że podróżuje się lepiej, gdy w tle słyszymy ulubioną playlistę. Niby drobny szczegół, jednak wielu kierowców podkreśla, że to właśnie muzyka pozwala im jeszcze lepiej skoncentrować się na drodze. W przypadku bardzo długich podróży, np. zagranicznych, warto realnie ocenić własne możliwości. Wyznaczcie sobie limit pokonanej trasy w danym dniu. Nie ma bowiem większego zagrożenia na drodze, niż zmęczony kierowca. Wiele wypadków drogowych spowodowanych jest również przez kierowców, którzy podczas jazdy skupili swoją uwagę na korzystaniu ze smartfonu. Drodzy kierowcy, jeśli musicie odpisać na ważną wiadomość, zróbcie to zaraz po tym, jak dojedziecie do celu.

Podróż samochodem 

Podróż samochodem – droga do celu 

Nie tylko techniczna kontrola auta jest istotna przed podróżą. Kolejna kwestia to ubezpieczenie. Przykre zdarzenia losowe mogą zdarzyć się nawet w najnowszych modelach samochodów. Nie warto niepotrzebnie narażać się na dodatkowe koszty. Wybieracie się na wakacje większą grupą? Taka sytuacja wiąże się z większym bagażem, a co za tym idzie – obciążeniem dla samochodu. Warto pamiętać, by bagaże układać równomiernie po obu stronach samochodu. Długa podróż samochodem może być ekscytująca, ale wymaga też odpowiedniego przygotowania. Dzięki powyższym wskazówkom nawet wielogodzinna trasa będzie nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Foto: Canva.com

Zobacz także: Kampery – ile kosztuje wynajęcie?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia