ŻTC BIKE RACE 2021- czas na finał

250

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ŻTC BIKE RACE 2021 dobiega końca. Przed nami wielki finał, który odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia w Żyrardowie. Radio Bezpieczna Podróż jest patronem medialnym tegorocznej edycji imprezy.

W miniony weekend (21-22 sierpnia) rywalizacja w ramach dziewiątego i dziesiątego etapu ŻTC BIKE RACE 2021 odbyła się w Górze Kalwarii i Warce. Na starcie obu zawodów stanęło ponad czterystu zawodników. Dodatkowo w ramach zmagań w Warce odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. – To był naprawdę wymagający weekend dla zawodników. Rywalizacja dzień po dniu, ale to już historia. 29 sierpnia widzimy się na finałowej potyczce w Żyrardowie – mówi dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

ŻTC BIKE RACE 2021 – ostatni etap

W Żyrardowie zaplanowano prawdziwe święto sportu, które rozegrane zostanie w sąsiedztwie malowniczego  zalewu. Najpierw na trasę wyruszą biegacze na dystansach 5 i 10 kilometrów. Po ich rywalizacji, zmagania rozpoczną kolarze w finałowym etapie cyklu ŻTC BIKE RACE.

Start i meta dla obu biegowych dystansów usytuowane są przy Zalewie Żyrardowskim (ul. Ziołowa 17). W porównaniu z zeszłym rokiem organizatorzy wprowadzili pewne modyfikacje w trasie. Dzięki nim rywalizacja będzie w całości toczona na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom. Warto nadmienić, że w czasie biegu czynne będzie kąpielisko. W przypadku słonecznej pogody, uczestnicy będą mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli po wyczerpujących zmaganiach. Podobnie jak rok temu, o mięśnie i dobre samopoczucie uczestników biegu zadba Sławomir Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor oraz propagator biegów OCR  wcieli się w role prowadzącego rozgrzewkę oraz konferansjera zawodów.

ŻTC BIKE RACE 2021 – 27 km do mety

Tuż po rywalizacji biegaczy na trasę wyruszą kolarze. W dwóch renomowanych cyklach FIT RACE i SUPER PRESTIGE. Zawodnicy ścigać będą się na rundzie o długości niemal 27 kilometrów.

Przebieg finałowej trasy

Po starcie z ul. Ziołowej trasa poprowadzi ich ulicami Słowiańską i Mickiewicza w kierunku Korytowa, gdzie będzie należało skręcić w prawo na Wręczę. Na wielostronnym skrzyżowaniu we Wręczy zawodnicy skręcą w lewo. W kierunku Świnic. Po dojechaniu do Świnic i skręcie w prawo przez ul. Żukowską dojadą do Wręczy. Tam ponownie będą musieli skręcić w prawo w kierunku wielostronnego skrzyżowania, na którym z kolei pojadą w lewo. Następnie przez Pniowe, czeka ich skręt w prawo na Bednary Dolne i ponowny skręt w prawo na Aleksandrię. Po dojechaniu do drogi poprzecznej dalej skręt w lewo na Nowy Dworek. W miejscowości Benenard skręt w prawo, przez wiadukt nad „50” do Korytowa, gdzie po skręceniu w lewo w ulicę Świerkową dotrą na metę przy ul. Ziołowej w Żyrardowie.

– Zapraszam wszystkich do Żyrardowa na bieg oraz decydującą potyczkę kolarską. Zapewne jak zwykle przystało na finał nie zabraknie zaskakujących rozstrzygnięć, euforii szczęścia, jak i goryczy porażki – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Na zakończenie warto przypomnieć, że organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich z pewnością znajdziecie się pod adresem www.ztc.pl.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wyścig ŻTC BIKE RACE 2021

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia