ŻTC BIKE RACE 2021- czas na finał

42

ŻTC BIKE RACE 2021 dobiega końca. Przed nami wielki finał, który odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia w Żyrardowie. Radio Bezpieczna Podróż jest patronem medialnym tegorocznej edycji imprezy.

W miniony weekend (21-22 sierpnia) rywalizacja w ramach dziewiątego i dziesiątego etapu ŻTC BIKE RACE 2021 odbyła się w Górze Kalwarii i Warce. Na starcie obu zawodów stanęło ponad czterystu zawodników. Dodatkowo w ramach zmagań w Warce odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. – To był naprawdę wymagający weekend dla zawodników. Rywalizacja dzień po dniu, ale to już historia. 29 sierpnia widzimy się na finałowej potyczce w Żyrardowie – mówi dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

ŻTC BIKE RACE 2021 – ostatni etap

W Żyrardowie zaplanowano prawdziwe święto sportu, które rozegrane zostanie w sąsiedztwie malowniczego  zalewu. Najpierw na trasę wyruszą biegacze na dystansach 5 i 10 kilometrów. Po ich rywalizacji, zmagania rozpoczną kolarze w finałowym etapie cyklu ŻTC BIKE RACE.

Start i meta dla obu biegowych dystansów usytuowane są przy Zalewie Żyrardowskim (ul. Ziołowa 17). W porównaniu z zeszłym rokiem organizatorzy wprowadzili pewne modyfikacje w trasie. Dzięki nim rywalizacja będzie w całości toczona na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom. Warto nadmienić, że w czasie biegu czynne będzie kąpielisko. W przypadku słonecznej pogody, uczestnicy będą mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli po wyczerpujących zmaganiach. Podobnie jak rok temu, o mięśnie i dobre samopoczucie uczestników biegu zadba Sławomir Jagnyziak. Znany na Mazowszu instruktor oraz propagator biegów OCR  wcieli się w role prowadzącego rozgrzewkę oraz konferansjera zawodów.

ŻTC BIKE RACE 2021 – 27 km do mety

Tuż po rywalizacji biegaczy na trasę wyruszą kolarze. W dwóch renomowanych cyklach FIT RACE i SUPER PRESTIGE. Zawodnicy ścigać będą się na rundzie o długości niemal 27 kilometrów.

Przebieg finałowej trasy

Po starcie z ul. Ziołowej trasa poprowadzi ich ulicami Słowiańską i Mickiewicza w kierunku Korytowa, gdzie będzie należało skręcić w prawo na Wręczę. Na wielostronnym skrzyżowaniu we Wręczy zawodnicy skręcą w lewo. W kierunku Świnic. Po dojechaniu do Świnic i skręcie w prawo przez ul. Żukowską dojadą do Wręczy. Tam ponownie będą musieli skręcić w prawo w kierunku wielostronnego skrzyżowania, na którym z kolei pojadą w lewo. Następnie przez Pniowe, czeka ich skręt w prawo na Bednary Dolne i ponowny skręt w prawo na Aleksandrię. Po dojechaniu do drogi poprzecznej dalej skręt w lewo na Nowy Dworek. W miejscowości Benenard skręt w prawo, przez wiadukt nad “50” do Korytowa, gdzie po skręceniu w lewo w ulicę Świerkową dotrą na metę przy ul. Ziołowej w Żyrardowie.

– Zapraszam wszystkich do Żyrardowa na bieg oraz decydującą potyczkę kolarską. Zapewne jak zwykle przystało na finał nie zabraknie zaskakujących rozstrzygnięć, euforii szczęścia, jak i goryczy porażki – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Na zakończenie warto przypomnieć, że organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich z pewnością znajdziecie się pod adresem www.ztc.pl.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wyścig ŻTC BIKE RACE 2021